0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSDARBA TIESĪBASSaeima pilnveido slimības naudas aprēķināšanas kārtību darba ņēmējiem, kuriem noteikts summētais darba laiks

Saeima pilnveido slimības naudas aprēķināšanas kārtību darba ņēmējiem, kuriem noteikts summētais darba laiks

Saeima ceturtdien, 5.martā, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, pilnveidojot slimības naudas aprēķināšanas kārtību darba ņēmējiem, kuriem noteikts summētais dienesta pienākumu izpildes laiks, ņemot vērā darba veikšanas īpašos nosacījumus un specifiku. Likuma grozījumi paredz, ka slimības naudu var aprēķināt ne tikai par darbne­spējas dienām, kurās darba ņēmējam būtu bijis jāstrādā, bet arī par stundām konkrētajā dienā. Savukārt darba ņēmējiem, kuriem noteikts summētais darba laiks (summētais dienesta pienākumu izpildes laiks) un kuru mēnešalga (darba alga) nav atkarīga no faktiski nostrādāto stundu skaita konkrētā mēnesī, darba devējs, ņemot vērā darba (dienesta) specifiku, var noteikt, ka slimības naudu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
darba likums2Saeima ceturtdien, 5.martā, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, pilnveidojot slimības naudas aprēķināšanas kārtību darba ņēmējiem, kuriem noteikts summētais dienesta pienākumu izpildes laiks, ņemot vērā darba veikšanas īpašos nosacījumus un specifiku. Likuma grozījumi paredz, ka slimības naudu var aprēķināt ne tikai par darbne­spējas dienām, kurās darba ņēmējam būtu bijis jāstrādā, bet arī par stundām konkrētajā dienā. Savukārt darba ņēmējiem, kuriem noteikts summētais darba laiks (summētais dienesta pienākumu izpildes laiks) un kuru mēnešalga (darba alga) nav atkarīga no faktiski nostrādāto stundu skaita konkrētā mēnesī, darba devējs, ņemot vērā darba (dienesta) specifiku, var noteikt, ka slimības naudu aprēķina par kalendāra darba dienām darbnespējas periodā. Šādas izmaiņas rosināja Iekšlietu ministrija, norādot, ka līdzšinējā slimības naudas aprēķināšanas kārtība, piemēram, policistiem un ugunsdzēsējiem, var nebūt objektīva, jo nereti neatspoguļo neplānoti nostrādātās darba stundas. Dienesta specifika prasa, piemēram, kūlas dedzināšanas periodā un plūdu laikā, vai arī noziedznieku meklēšanas laikā bieži veikt izmaiņas plānotajos darba grafikos, nereti arī pārstrādājot plānotās darba stundas. Summētais dienesta pienākumu izpildes laiks ir noteikts ap 70 procentiem iekšlietu nozares dienestu amatpersonu. Likums precizē arī ieturējumu izdarīšanas kārtību no maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalstiem.