0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESKas ir elektriskās un elektroniskās iekārtas kā dabas resursu nodokļa objekts?

Kas ir elektriskās un elektroniskās iekārtas kā dabas resursu nodokļa objekts?

Jautājums: Kas ir elektriskās un elektroniskās iekārtas kā dabas resursu nodokļa objekts? Atbild Laura Berga, AS Latvijas Zaļais punkts direktora vietniece, Vides pārvaldības vadītāja. Dabas resursu nodokļa likumā termins “elektriskās un elektroniskās iekārtas” ir minēts tikai  šī likuma 6. pielikuma “Nodokļa likmes par videi kaitīgām precēm” 6. punktā šādā redakcijā: “Elektriskās un elektroniskās iekārtas atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likuma 24. panta pirmajai daļai.” Tātad elektriskās iekārtas ir klasificētas kā videi kaitīgas preces un Dabas resursu nodokļa likumā un citos normatīvajos aktos prasības, kas izvirzītas videi kaitīgu preču izplatīšanai un izmantošanai, attiecas arī uz elektrisko un elektronisko iekārtu izplatīšanu un izmantošanu. Elektrisko un elektronisko…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Jautājums: Kas ir elektriskās un elektroniskās iekārtas kā dabas resursu nodokļa objekts?

Atbild Laura Berga, AS Latvijas Zaļais punkts direktora vietniece, Vides pārvaldības vadītāja.

Dabas resursu nodokļa likumā termins “elektriskās un elektroniskās iekārtas” ir minēts tikai  šī likuma 6. pielikuma “Nodokļa likmes par videi kaitīgām precēm” 6. punktā šādā redakcijā: “Elektriskās un elektroniskās iekārtas atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likuma 24. panta pirmajai daļai.” Tātad elektriskās iekārtas ir klasificētas kā videi kaitīgas preces un Dabas resursu nodokļa likumā un citos normatīvajos aktos prasības, kas izvirzītas videi kaitīgu preču izplatīšanai un izmantošanai, attiecas arī uz elektrisko un elektronisko iekārtu izplatīšanu un izmantošanu.

Elektrisko un elektronisko iekārtu definīcija atrodama Atkritumu apsaimniekošanas likuma 1. pantā: „Elektriskās un elektroniskās iekārtas ir iekārtas, ko darbina ar elektrisko strāvu vai elektromagnētisko lauku, un iekārtas elektriskās strāvas un elektromagnētiskā lauka ģenerēšanai, piegādei un mērīšanai, kas konstruētas izmantošanai ar spriegumu, kurš nepārsniedz 1000 voltu maiņstrāvai un 1500 voltu līdzstrāvai, un kas atbilst Ministru kabineta noteiktajām kategorijām.”

Elektrisko un elektronisko iekārtu sadalījums pa kategorijām, kas savukārt arī ir viens no kritērijiem videi kaitīgo preču kā dabas resursu nodokļa kā objekta identificēšanai, ir minēts Ministru kabineta 2014. gada 8. jūlija noteikumu Nr. 388 “Elektrisko un elektronisko iekārtu kategorijas un marķēšanas prasības un šo iekārtu atkritumu apsaimniekošanas prasības un kārtība” 1. pielikumā.

Minētajos noteikumos pavisam ir nosauktas 10 elektrisko un elektronisko iekārtu kategorijas, un katra no tām vēl sastāv no vairākiem elektrisko un elektronisko iekārtu veidiem. Bet dabas resursu nodokļa likmes eiro attiecīgiem elektrisko un elektronisko iekārtu veidiem noteiktas Dabas resursu nodokļa likuma 6. pielikumā “Nodokļa likmes par videi kaitīgām precēm”, un par katru iekārtas svara kilogramu tās ir šādas:

 

1. Liela izmēra mājsaimniecības iekārtas (izņemot liela izmēra dzesēšanas iekārtas, saldētavas, ledusskapjus)

1,44

2. Liela izmēra dzesēšanas iekārtas, saldētavas, ledusskapji

2,33

3. Maza izmēra mājsaimniecības iekārtas

3,00

4. Informācijas tehnoloģijas un elektronisko sakaru iekārtas (izņemot monitorus, mobilos telefonus)

3,00

5. Monitori

2,33

6. Mobilie telefoni

3,33

7. Plašam patēriņam paredzētās iekārtas (izņemot televizorus)

1,44

8. Televizori

2,33

9. Elektriskie un elektroniskie instrumenti (izņemot liela izmēra stacionārus ražošanas mehānismus, kas nav pārnēsājami vai ir pastāvīgi piestiprināti)

3,01

10. Gāzizlādes spuldzes

8,58

11. Apgaismes ķermeņi (izņemot gāzizlādes spuldzes)

2,22

12. Monitoringa un kontroles instrumenti

2,00

13. Rotaļlietas, sporta un atpūtas piederumi

3,00

14. Medicīniskās ierīces (izņemot implantētās un inficētās medicīniskās ierīces)

2,00

15. Tirdzniecības automāti

3,00

Vairāk par dabas resursu nodokli - kam un kad tas maksājams - uzziniet žurnāla BILANCE janvāra pirmajā numurā.

Žurnālu iegādāties un abonēt var izdevniecības Lietišķās informācijas dienests e-veikalā.