0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASAdministratīvā pārkāpuma procesuālos izdevumus, tostarp darbiniekam izmaksājamo algu, varētu segt iestāde, kura pieņēmusi nolēmumu

Administratīvā pārkāpuma procesuālos izdevumus, tostarp darbiniekam izmaksājamo algu, varētu segt iestāde, kura pieņēmusi nolēmumu

Valsts sekretāru sanāksmē 28. martā izsludināts Tieslietu ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts "Administratīvā pārkāpuma procesā radušos procesuālo izdevumu segšanas noteikumi", kas paredz, apmēru un kārtību, kādā administratīvā pārkāpuma procesā radušos procesuālos izdevumus sedz no valsts un pašvaldības līdzekļiem. Jaunajos noteikumos varētu būt iekļauta norma, ka procesuālos izdevumus sedz iestāde, kuras amatpersona ir pieņēmusi nolēmumu vai veikusi rīcību, kas rada procesuālos izdevumus, vai iestāde, kas administrē tiesas budžetu. Tādējādi iestāde arī darba devējam varētu atlīdzināt darbiniekam izmaksājamo darba samaksu par laiku, kurā darbinieks sakarā ar piedalīšanos procesuālajā darbībā neveica darbu, pamatojoties uz darba devēja iesniegumu un tam pievienoto darbiniekam izmaksātās…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts sekretāru sanāksmē 28. martā izsludināts Tieslietu ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts "Administratīvā pārkāpuma procesā radušos procesuālo izdevumu segšanas noteikumi", kas paredz, apmēru un kārtību, kādā administratīvā pārkāpuma procesā radušos procesuālos izdevumus sedz no valsts un pašvaldības līdzekļiem.

Jaunajos noteikumos varētu būt iekļauta norma, ka procesuālos izdevumus sedz iestāde, kuras amatpersona ir pieņēmusi nolēmumu vai veikusi rīcību, kas rada procesuālos izdevumus, vai iestāde, kas administrē tiesas budžetu. Tādējādi iestāde arī darba devējam varētu atlīdzināt darbiniekam izmaksājamo darba samaksu par laiku, kurā darbinieks sakarā ar piedalīšanos procesuālajā darbībā neveica darbu, pamatojoties uz darba devēja iesniegumu un tam pievienoto darbiniekam izmaksātās darba samaksas aprēķinu par konkrēto laikposmu.

Ja darbiniekam ir vairāki darba devēji, darbiniekam izmaksāto darba samaksu par konkrēto laikposmu atlīdzinās tikai tam darba devējam, pie kura darbinieks nav veicis darbu attaisnojoša iemesla dēļ.

Līdzīgi varētu tikt kompensēti ceļa izdevumi un maksa par naktsmītni, samaksas ekspertam vai tulkam un citi procesuālie izdevumi. Projekts paredz segt izdevumus apmērā, kas ir ekonomiski pamatots, samērīgs un nepieciešams, lai persona varētu veikt attiecīgo darbību.

Noteikumi projekts neattiecas uz izdevumu segšanu valsts un pašvaldību institūciju amatpersonai (darbiniekam), ja tā piedalās administratīvā pārkāpuma procesā, pildot amata (dienesta, darba) pienākumus, kā arī uz izdevumu segšanu privātpersonai, ja tā piedalās administratīvā pārkāpuma procesā, pildot tai deleģētu valsts pārvaldes uzdevumu. Līdzīgu kārtību, kādā izmaksā atlīdzību lieciniekam, tulkam un ekspertam par piedalīšanos administratīvajā procesā tiesā, un tās apmēru noteic arī Ministru kabineta 2004. gada 31. augusta noteikumi Nr. 748 "Noteikumi par atlīdzības izmaksu lieciniekam, tulkam un ekspertam administratīvajā procesā tiesā" un Ministru kabineta 2005. gada 4. oktobra noteikumi Nr. 754 "Noteikumi par kriminālprocesuālo izdevumu atlīdzināšanas kārtību un apmēru". 2020. gada 1. janvārī stāsies spēkā jauns Administratīvās atbildības likums (pieņemts 2018. gada 25. oktobrī), kura 75. panta pirmā daļa paredz procesuālo izdevumu veidus. Likums arī regulēs vēlāko procesuālo izdevumu piedziņu no sodītās personas.