0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASAicina iepazīties ar rekomendācijām saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma vērtēšanas kritērijiem iepirkumiem IT jomā

Aicina iepazīties ar rekomendācijām saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma vērtēšanas kritērijiem iepirkumiem IT jomā

Iepirkumu uzraudzības birojs sadarbojas ar nozaru asociācijām, lai pilnveidotu atsevišķu nozaru iepirkumu kvalitāti un sniegtu pasūtītājiem ieteikumus un skaidrojumus, kā novērst būtiskākās problēmas attiecīgo nozaru iepirkumos. Viena no šādām jomām ir programmatūras izstrādes un informācijas sistēmu uzturēšanas pakalpojumi. Lai uzlabotu un atvieglotu iepirkumus IT jomā, nozares asociācijas Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) ir izstrādājušas IKT nozares rekomendācijas saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma (SIP) vērtēšanas kritērijiem iepirkumiem IT jomā. Tā, piemēram, rekomendācijās norādīts, ka programmatūras izstrādes iepirkumos cena kā vērtēšanas kritērijs būtu jāpielieto, ņemot vērā dažus ierobežojumus: a) Cenai būtu jābūt tikai vienam no vērtēšanas kritērijiem,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Iepirkumu uzraudzības birojs sadarbojas ar nozaru asociācijām, lai pilnveidotu atsevišķu nozaru iepirkumu kvalitāti un sniegtu pasūtītājiem ieteikumus un skaidrojumus, kā novērst būtiskākās problēmas attiecīgo nozaru iepirkumos. Viena no šādām jomām ir programmatūras izstrādes un informācijas sistēmu uzturēšanas pakalpojumi.

Lai uzlabotu un atvieglotu iepirkumus IT jomā, nozares asociācijas Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) ir izstrādājušas IKT nozares rekomendācijas saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma (SIP) vērtēšanas kritērijiem iepirkumiem IT jomā.

Tā, piemēram, rekomendācijās norādīts, ka programmatūras izstrādes iepirkumos cena kā vērtēšanas kritērijs būtu jāpielieto, ņemot vērā dažus ierobežojumus:

a) Cenai būtu jābūt tikai vienam no vērtēšanas kritērijiem, piedāvājumu izvērtēšanā būtu jāizmanto vairāk nekā divi vērtēšanas kritēriji. Ja kā vērtēšanas kritērijs tiek izmantota cena, tad tai ir jābūt tikai vienai vērtēšanas pozīcijai, lai izslēgtu manipulāciju iespējas ar dažādas cenas noteikšanu dažādiem darbiem (t.i., jāvērtē viena summārā cena, nevis cenas atsevišķās pozīcijās);

b) Augsts cenas īpatsvars vērtējumā (iespējams līdz 70%) būtu piemērojams tādā gadījumā, ja uzdevums ir skaidrs, nav ārējo atkarību, līguma termiņš ir neliels (līdz 6 mēnešiem);

c) Gadījumā, ja tiek piemērota spējās izstrādes metode vai prasības var ievērojami mainīties, cenas kritērijam būtu jābūt diapazonā no 20% līdz 40% (atkarībā no uzdevuma apraksta pabeigtības), jo šādā gadījumā svarīgāka ir pretendenta piedāvātās komandas spēja adaptēties jaunām prasībām un piegādāt produktu. Šādā gadījumā lielāka nozīme ir komandas kvalifikācijai un pakalpojuma sniegšanas procesam;

d) Cenu kā vienīgo vērtēšanas kritēriju nav vēlams piemērot, ja piegādes uzdevums ir definēts mērķu līmenī. Tā ir kombinējama ar citiem kritērijiem. Šādā gadījumā varētu izmantot, piemēram, cenas/snieguma attiecības vērtējumu, izmantojot COCOMO vai līdzīgu darbietilpības novērtējuma matricu vai cenas/snieguma attiecības vērtējuma un etalonuzdevuma realizācijas cenas kombināciju, ar noteikumu, ka etalonuzdevuma realizācijas cena tiek aprēķināta, izmantojot piedāvāto cenas/snieguma attiecības matricu vai citus vērtēšanas kritērijus.

Aicinām iepazīties ar IKT nozares rekomendācijām saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma vērtēšanas kritērijiem iepirkumiem IT jomā šeit.