0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBAAicina Latvijā saglabāt remigrantu Eiropā nopelnīto pensiju neapliekamo minimumu

Aicina Latvijā saglabāt remigrantu Eiropā nopelnīto pensiju neapliekamo minimumu

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) aicinājusi Finanšu ministriju paredzēt, ka pie diasporas pensionāru atgriešanās Latvijā tiek aizsargāts Eiropas valstīs nopelnīto pensiju neapliekamais minimums. Saskaņā ar ELA aplēsēm tas valstij IIN ieņēmumos papildus ienestu ap 0,1% no IKP, bet pirktspēja pieaugtu par 0,3-0,6% no IKP. Valsts šādas tiesības jau paredzējusi remigrējošajiem pensionāriem no ASV, Kanādas, Krievijas un Ukrainas. "Lai stiprinātu valsts izaugsmi, nepieciešama diasporas mērķtiecīga iesaiste tautsaimniecībā un gudrs nodokļu instrumentu pielietojums remigrācijas veicināšanai. ELA priekšlikums Latvijā aizsargāt Eiropas pensiju neapliekamo minimumu ir ar pozitīvu ietekmi uz valsts budžetu, bet arī ar cilvēcisku seju - mudinot Latviju atstājušos vecumdienas pavadīt mūsu mīļajā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) aicinājusi Finanšu ministriju paredzēt, ka pie diasporas pensionāru atgriešanās Latvijā tiek aizsargāts Eiropas valstīs nopelnīto pensiju neapliekamais minimums. Saskaņā ar ELA aplēsēm tas valstij IIN ieņēmumos papildus ienestu ap 0,1% no IKP, bet pirktspēja pieaugtu par 0,3-0,6% no IKP. Valsts šādas tiesības jau paredzējusi remigrējošajiem pensionāriem no ASV, Kanādas, Krievijas un Ukrainas.

"Lai stiprinātu valsts izaugsmi, nepieciešama diasporas mērķtiecīga iesaiste tautsaimniecībā un gudrs nodokļu instrumentu pielietojums remigrācijas veicināšanai. ELA priekšlikums Latvijā aizsargāt Eiropas pensiju neapliekamo minimumu ir ar pozitīvu ietekmi uz valsts budžetu, bet arī ar cilvēcisku seju - mudinot Latviju atstājušos vecumdienas pavadīt mūsu mīļajā zemē," uzsver ELA vicepriekšsēde Elīna Pinto.

Saskaņā ar LU pētījumu datiem, pirmspensijas un pensijas vecumā pašlaik ir 8-10% no ap 370000 Latvijas piederīgajiem ārvalstīs (ap 240000 Eiropā), un šī proporcija aug.

Atgriežoties uz dzīvi Latvijā, atkarībā no bijušās mītnes valsts remigrants uz Latviju atvestu vidēji 10 000 eiro gadā.

Šāds ir negūtais pienesums Latvijas ekonomikai, ja persona pieņem lēmumu neatgriezties. Astoņpadsmit Eiropas valstis arī remigrantiem sedz medicīniskos izdevumus, tādējādi papildus finansējot Latvijas veselības aprūpes budžetu.

Šis ir pirmais praktiskais ELA priekšlikums, pamatojoties uz Eiropas Latviešu kongresa secinājumiem. Kongresā 28.-30.jūlijā pulcējās 283 dalībnieki no 25 valstīm, Simtgades ceļa kartē apkopojot konkrētas idejas diasporas un Latvijas sadarbībai, kā arī ierosmes valsts attīstībai uz otrās simtgades sliekšņa. Kongress atbalstīja LIAA paspārnē noritošo darbu pie stratēģijas, kas ar diasporas iesaisti veicinās Latvijas eksportspēju un investīciju piesaisti. Bez tam ELA saņēma mandātu strādāt, lai tiktu "pilnveidots likumu regulējums, kas veicina diasporas saiknes uzturēšanu ar Latviju un pienesumu tās izaugsmei, tostarp paredzot Eiropā nopelnīto pensiju neapliekamā minimuma aizsardzību pie pārcelšanās uz Latviju".

ELA ir apvienojušās 23 latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas no 18 Eiropas valstīm ārpus Latvijas.