Aicina pieteikties apbalvojumam “Gada preču zīme” Latvijā un pasaulē

Patentu valde, Latvijas Dizaineru savienība un  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina uzņēmējus līdz šī gada 23. martam pieteikties konkursam “Gada preču zīme 2017” nominācijās – “Gada preču zīme – Latvijai” un “Gada preču zīme – pasaulei”. Preču zīmes dalībai konkursā var pieteikt elektroniski Patentu valdes tīmekļvietnē. Lai piedalītos konkursā, Latvijas preču zīmei iepriekšējā kalendārajā gadā jābūt reģistrētai nacionālajā procedūrā, starptautiskajā procedūrā vai kā Eiropas Savienības preču zīmei.

Jau sesto gadu pēc kārtas tiks sumināti pērnā gada Latvijas preču zīmju īpašnieki, kas izmanto rūpnieciskā īpašuma aizsardzības priekšrocības savā labā, veicinot Latvijas uzņēmējdarbības attīstību.

Pērnajā gadā lielāko daļu jeb 41,1 % no kopējā preču zīmju reģistrāciju skaita veido tieši Latvijas preču zīmes. „Esam gandarīti, ka arvien vairāk Latvijas uzņēmēji rūpējās par sava zīmola aizsardzību. Uzņēmējiem, kuri ieguldījuši laiku, pūles un līdzekļus, lai izveidotu labu sava zīmola tēlu, preču zīme ir veids, kā aizliegt citiem negodīgi gūt labumu no savas reputācijas un patērētāju uzticības,” atzīmē patentu valdes direktors Sandis Laganovskis.

Latvijas Dizaineru savienības pārstāvis Andrejs Broks norāda: „Precei vai pakalpojumam atbilstīga, profesionāli izstrādāta preču zīmes dizaina intelektuālā īpašuma komerciālā vērtība ir ne tikai tā grafiskajā identitātē, bet arī kā pārdošanu veicinošam tirgvedības instrumentam tā radītās pievienotās vērtības dēļ, nodrošinot zīmola atpazīstamību un preces vai pakalpojuma kvalitātes apliecinājumu.”

Konkursa uzvarētāji tiks noskaidroti, ņemot vērā sabiedrības balsojuma rezultātus un žūrijas komisijas vērtējumu. Ir paredzēts, ka apbalvojumi tiks pasniegti Pasaules Intelektuālā īpašuma dienai veltītā semināra ietvaros 26. aprīlī.

Līdzīgie raksti:

Atstāt komentāru

  Subscribe  
Paziņot par