0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIAizvietotājs vadītāja prombūtnes laikā

Aizvietotājs vadītāja prombūtnes laikā

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Vai institūcijas vadītājam, dodoties komandējumā vai atvaļinājumā (vai citas attaisnotas prombūtnes laikā), būtu obligāti jāizdod rīkojums un jānosaka persona, kura aizvieto vadītāju? Atbilde Domājams, tas ir labais tonis, ja ir norīkota persona, kura vajadzības gadījumā ir tiesīga un spējīga atrisināt radušos problēmu vadības prombūtnes laikā. Bieži vien, sazinoties (ar īsziņu vai e–pasta starpniecību) ar vajadzīgo personu (ne tikai ar vadītāju), ieraugām paziņojumu: "Esmu ārpus ofisa līdz xx. datumam; nepieciešamības gadījumā lūdzu sazināties ar kolēģi YY." Ja runa ir par…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Aizvietotājs vadītāja prombūtnes laikā
Foto: Darina Belonogova – Pexels

Vai institūcijas vadītājam, dodoties komandējumā vai atvaļinājumā (vai citas attaisnotas prombūtnes laikā), būtu obligāti jāizdod rīkojums un jānosaka persona, kura aizvieto vadītāju?

Atbilde

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore
Foto: Aivars Siliņš

Domājams, tas ir labais tonis, ja ir norīkota persona, kura vajadzības gadījumā ir tiesīga un spējīga atrisināt radušos problēmu vadības prombūtnes laikā. Bieži vien, sazinoties (ar īsziņu vai e–pasta starpniecību) ar vajadzīgo personu (ne tikai ar vadītāju), ieraugām paziņojumu: "Esmu ārpus ofisa līdz xx. datumam; nepieciešamības gadījumā lūdzu sazināties ar kolēģi YY."

Ja runa ir par augstāka ranga personām, tad saziņas kārtību nosaka normatīvie akti, jo mēdz būt gadījumi, kad laiks ir zelta vērtībā, turklāt prombūtnes laikā vadība var iekļūt pavisam neparedzētās situācijās un prombūtnes periods var ieilgt.

Piemēram, likuma "Par pašvaldībām" 25. pantā ir atrunāts:

(..) domes priekšsēdētāja vietnieks aizvieto domes priekšsēdētāju viņa prombūtnes laikā, kā arī pilda pienākumus, ko uzdevis domes priekšsēdētājs vai kas noteikti attiecīgās pašvaldības nolikumā.

Ministru kabineta iekārtas likuma 10. pantā noteikts, ka Ministru prezidenta prombūtnes laikā viņa pienākumus pilda Ministru prezidenta biedrs, ja Ministru prezidents nav noteicis citādi.

Vairāk par to lasāms Ministru kabineta kārtības rullī (sākot ar 201. pantu) un Saeimas kārtības rullī (21. pants).

Protams, visi rīkojumi par aizvietošanu noformējami rakstiski.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada decembra (480.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: