0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIAkcīzes nodokli atmaksās arī par e-šķidrumiem un tabakas aizstājējproduktiem

Akcīzes nodokli atmaksās arī par e-šķidrumiem un tabakas aizstājējproduktiem

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Valdība otrdien, 11. maijā, pieņēmusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos*, paredzot, ka no šāgada 1. jūlija akcīzes nodokli nodokļu parādu segšanai, turpmākajiem nodokļa maksājumiem vai citu nodokļu maksājumiem atmaksās vai pārskaitīs arī par vairākiem jauniem ar akcīzes nodokli apliekamajiem produktiem. Līdz šim akcīzes nodoklis nodokļu parādu segšanai, turpmākajiem nodokļa maksājumiem vai citu nodokļu maksājumiem tiek atmaksāts vai pārskaitīts tikai par naftas produktiem, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem. No 2021.gada 1.jūlija ar akcīzes nodokļa markām sāks marķēt arī karsējamo tabaku, e-šķidrumus, e-šķidrumu sagatavošanas sastāvdaļas un tabakas aizstājējproduktus. Līdz ar to grozījumi paredz iespēju veikt akcīzes nodokļa atmaksu vai pārskaitīt to nodokļu parādu segšanai, turpmākajiem…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valdība otrdien, 11. maijā, pieņēmusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos*, paredzot, ka no šāgada 1. jūlija akcīzes nodokli nodokļu parādu segšanai, turpmākajiem nodokļa maksājumiem vai citu nodokļu maksājumiem atmaksās vai pārskaitīs arī par vairākiem jauniem ar akcīzes nodokli apliekamajiem produktiem.

Līdz šim akcīzes nodoklis nodokļu parādu segšanai, turpmākajiem nodokļa maksājumiem vai citu nodokļu maksājumiem tiek atmaksāts vai pārskaitīts tikai par naftas produktiem, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem.

No 2021.gada 1.jūlija ar akcīzes nodokļa markām sāks marķēt arī karsējamo tabaku, e-šķidrumus, e-šķidrumu sagatavošanas sastāvdaļas un tabakas aizstājējproduktus. Līdz ar to grozījumi paredz iespēju veikt akcīzes nodokļa atmaksu vai pārskaitīt to nodokļu parādu segšanai, turpmākajiem nodokļa maksājumiem vai citu nodokļu maksājumiem, ja ar nodokļa markām marķētie e-šķidrumi, e-šķidrumu sagatavošanas sastāvdaļas un tabakas aizstājējprodukti ir laisti brīvā apgrozībā vai nodoti patēriņam tiks izvesti uz dalībvalsti vai valsti, kas nav dalībvalsts, līdzīgi, kā pašlaik ir noteikts attiecībā uz minētajām darbībām ar naftas produktiem, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem. Karsējamā tabaka noteikumos netiks atsevišķi izdalīta, jo uz to attiecināmi jau līdzšinējie nosacījumi par “tabakas izstrādājumiem”.

* Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumos Nr.310 „Kārtība, kādā par akcīzes precēm samaksāto akcīzes nodokli pārskaita nodokļu parādu segšanai, turpmākajiem akcīzes nodokļa maksājumiem vai citu nodokļu maksājumiem vai atmaksā, un kārtība, kādā veic alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu iznīcināšanu vai pārstrādi””

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: