0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESApspriests jaunā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu perioda sagatavošanas process

Apspriests jaunā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu perioda sagatavošanas process

Otrdien, 8.decembrī, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens tikās ar Norvēģijas Ārlietu ministrijas Eiropas Ekonomikas zonas un Eiropas Savienības (EEZ un ES) lietu valsts sekretāri Elsbeti Tronstadu (Elsbeth Tronstad). Tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu līdzšinējā sadarbība EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu 2009.-2014. gada plānošanas perioda ieviešanā, kā arī apspriests jaunā finanšu instrumentu perioda sagatavošanas process. A. Ašeradens uzsvēra, ka augstu novērtē un pateicas par ļoti veiksmīgo un profesionālo sadarbību ar Norvēģiju EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanā. Abas puses norādīja, ka līdzšinējā sadarbība ir bijusi ļoti veiksmīga un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti būtiski stiprina Latvijas un Norvēģijas bilaterālo sadarbību. Šie finanšu instrumenti snieguši ieguldījumu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

NorvegijaOtrdien, 8.decembrī, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens tikās ar Norvēģijas Ārlietu ministrijas Eiropas Ekonomikas zonas un Eiropas Savienības (EEZ un ES) lietu valsts sekretāri Elsbeti Tronstadu (Elsbeth Tronstad). Tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu līdzšinējā sadarbība EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu 2009.-2014. gada plānošanas perioda ieviešanā, kā arī apspriests jaunā finanšu instrumentu perioda sagatavošanas process.

A. Ašeradens uzsvēra, ka augstu novērtē un pateicas par ļoti veiksmīgo un profesionālo sadarbību ar Norvēģiju EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanā.

Abas puses norādīja, ka līdzšinējā sadarbība ir bijusi ļoti veiksmīga un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti būtiski stiprina Latvijas un Norvēģijas bilaterālo sadarbību. Šie finanšu instrumenti snieguši ieguldījumu tādu Latvijas attīstībai būtisku nozaru kā tieslietas, zinātne un inovācijas, vide, pilsoniskā sabiedrība un citu attīstībā. EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu ieguldījums ir bijis nozīmīgs arī vairāku Latvijas Prezidentūras ES Padomē pasākumu organizēšanā.

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs apsveica valsts sekretāri ar drīzumā gaidāmo Eiropas Komisijas un Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas vienošanos par jauno finanšu instrumentu periodu. Tas nozīmē, ka jau drīzumā varēs uzsākt bilaterālās sarunas starp Latviju un Norvēģiju par jaunā perioda prioritātēm Latvijā. Savukārt Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāre iepazīstināja ar jaunā perioda prioritāšu piedāvājumu, apspriežot arī iespējamās sadarbības jomas Latvijā.

Abas puses bija vienisprātis, ka, plānojot jaunā finanšu instrumentu perioda prioritātes, ir jāturpina līdz šim labi izveidotā partnerība un īstenotās aktivitātes. Arī jaunajā periodā būtiski investīcijas koncentrēt dažās prioritārajās jomās, piemēram, inovācijās un pētniecībā, izglītībā, konkurētspējā, tieslietās un citur. Tādējādi tiks nodrošināta lielāka ieguldījumu efektivitāte.

Sagaidāms, ka jau tuvākajā laikā Finanšu ministrija sadarbībā ar nozaru ministrijām uzsāks darbu pie jaunā perioda prioritāšu plānošanas, balstoties uz augstāk minētajiem investīciju koncentrācijas un pēctecības principiem.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: