0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESApstiprina EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu uzraudzības noteikumus

Apstiprina EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu uzraudzības noteikumus

Otrdien, 29. janvārī, Ministru kabinetā (MK) tika apstiprināts Noteikumu projekts "Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda uzraudzības noteikumi", kas nosaka kārtību, kādā finanšu instrumentu vadībā iesaistītās institūcijas nodrošina finanšu instrumentu uzraudzību, izvērtēšanu, kontroli, ziņo par konstatētajām neatbilstībām un atgūst neatbilstoši veiktos izdevumus. MK noteikumi nosaka finanšu instrumentu uzraudzības un izvērtēšanas kārtību, finanšu instrumentu kontroles kārtību, nosacījumus neatbilstību konstatēšanai, neatbilstību izvērtēšanas kārtību, kā arī ziņošanas par konstatētajām neatbilstībām kārtību. Noteikumos iekļauta arī neatbilstoši veikto izdevumu atgūšanas kārtība gan no programmas apsaimniekotāja un aģentūras par programmas īstenošanā veiktajiem administratīvajiem izdevumiem, gan no līdzfinansējuma saņēmējiem atkarībā no tā,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Otrdien, 29. janvārī, Ministru kabinetā (MK) tika apstiprināts Noteikumu projekts "Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda uzraudzības noteikumi", kas nosaka kārtību, kādā finanšu instrumentu vadībā iesaistītās institūcijas nodrošina finanšu instrumentu uzraudzību, izvērtēšanu, kontroli, ziņo par konstatētajām neatbilstībām un atgūst neatbilstoši veiktos izdevumus.

MK noteikumi nosaka finanšu instrumentu uzraudzības un izvērtēšanas kārtību, finanšu instrumentu kontroles kārtību, nosacījumus neatbilstību konstatēšanai, neatbilstību izvērtēšanas kārtību, kā arī ziņošanas par konstatētajām neatbilstībām kārtību. Noteikumos iekļauta arī neatbilstoši veikto izdevumu atgūšanas kārtība gan no programmas apsaimniekotāja un aģentūras par programmas īstenošanā veiktajiem administratīvajiem izdevumiem, gan no līdzfinansējuma saņēmējiem atkarībā no tā, vai tie ir tiešās vai pastarpinātās valsts pārvaldes iestādes, atvasinātas publiskas personas vai citas valsts iestādes vai arī privātpersonas. Tāpat noteikumi paredz neatbilstoši veikto izdevumu atmaksas un uzskaites kārtību.

Ņemot vērā, ka EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada perioda vadības likumā noteiktā finanšu instrumentu ieviešanas sistēma pielīdzināta Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda ieviešanas sistēmai, attiecīgi ir izstrādāti arī šie MK noteikumi, ievērojot finanšu instrumentu ieviešanas specifiku.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: