0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSĀrzemnieka eID karti varēs iegūt, maksājot valsts nodevu 80 eiro

Ārzemnieka eID karti varēs iegūt, maksājot valsts nodevu 80 eiro

Iekšlietu ministrijas informācija

Ministru kabinets 12. oktobrī apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2012. gada 21. februāra noteikumos Nr. 133 "Noteikumi par valsts nodevu par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu", kas sekmēs ārzemnieku iekļaušanos Latvijas digitālajā vidē un veicinās ekonomikas, zinātnes, izglītības un kultūras sakaru attīstību Latvijā, piedāvājot ārzemniekiem elektroniskās identifikācijas līdzekli - ārzemnieka eID karti. Ārzemnieka eID ir personu apliecinošs dokuments, kas apliecinās tā turētāja identitāti un sekmēs ārzemnieku ekonomisko aktivitāti Latvijā. Valsts nodevas apmērs par ārzemnieka personas apliecības izsniegšanu būs 80 eiro. Ārzemnieka personas apliecību izsniegs divu darbdienu laikā. Veicot iepriekšēju pierakstu pakalpojuma saņemšanai, ārzemnieka eID…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Fauxels from Pexels

Ministru kabinets 12. oktobrī apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2012. gada 21. februāra noteikumos Nr. 133 "Noteikumi par valsts nodevu par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu", kas sekmēs ārzemnieku iekļaušanos Latvijas digitālajā vidē un veicinās ekonomikas, zinātnes, izglītības un kultūras sakaru attīstību Latvijā, piedāvājot ārzemniekiem elektroniskās identifikācijas līdzekli - ārzemnieka eID karti.

Ārzemnieka eID ir personu apliecinošs dokuments, kas apliecinās tā turētāja identitāti un sekmēs ārzemnieku ekonomisko aktivitāti Latvijā.

Valsts nodevas apmērs par ārzemnieka personas apliecības izsniegšanu būs 80 eiro. Ārzemnieka personas apliecību izsniegs divu darbdienu laikā.

Veicot iepriekšēju pierakstu pakalpojuma saņemšanai, ārzemnieka eID karti  varēs saņemt visās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes klientu apkalpošanas nodaļās Latvijā.  Tiek plānota arī ārzemnieka eID kartes noformēšana Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, bet jārēķinās ar maksājumiem par konsulāro pakalpojumu saņemšanu.

Ārzemnieka eID kartē iestrādātie elektroniskās identitātes rīki nodrošinās ārzemniekam iespēju pilnvērtīgi darboties elektroniskajā vidē: izmantot valsts e-pakalpojumus, lietot e-adresi, lai nodrošinātu komunikāciju ar valsts iestādēm, elektroniski identificēties un parakstīt dokumentus, tādējādi - kopumā lietot plašu valsts sniegto pakalpojumu klāstu. Tā ļaus ērti un ātri apliecināt savu identitāti iestādēs un uzņēmumos Latvijā. Ieguvums gan ārzemniekam, gan viņu apkalpojošajai iestādei būs atvieglota personas identitātes pārbaude pakalpojumu sniegšanas procesā.

Ārzemnieka eID karti varēs saņemt jebkurš ārzemnieks, kuram ir vai kurš vēlas tiesisku saikni ar Latviju, uz kuras pamata veidojas vai ir izveidojušās savstarpējas tiesības un pienākumi nekustamā īpašuma, komercdarbības, veselības, nodokļu, pabalstu, patvēruma un izglītības jomā. Tāpat to varēs saņemt ārzemnieks, kurš vēlas veicināt ekonomikas, zinātnes, izglītības vai kultūras sakaru attīstību un ārzemnieks, kurš vēlas Latvijā saņemt valsts pārvaldes pakalpojumus elektroniski vai ārzemnieks, kurš ir patvēruma meklētājs Latvijā.

Paredzēts, ka personas, kuras jau uzturas Latvijā ar uzturēšanās atļauju (piemēram, uzturēšanās tiesiskais pamats – nekustamais īpašums), beidzoties minēto tiesību termiņam, varēs izteikt vēlmi saņemt ārzemnieka personas apliecību, lai tādējādi turpinātu uzturēt saiti ar Latvijas valsts un citām institūcijām e-vidē, neatrodoties Latvijā.

Ārzemnieka personas apliecību varēs iegūt, ārzemniekam reģistrējoties Fizisko personu reģistrā, saņemot Latvijas personas kodu un piesakoties eID kartes noformēšanai, tādā veidā saņemot elektroniskās identitātes apliecināšanas rīku.

Atšķirībā no citiem personu apliecību tipiem ārzemnieka eID karte nebūs obligāts personu apliecinošs dokuments, un tās saņemšana ir personas brīva izvēle. Tāpat ārzemnieka eID karte nebūs ceļošanas dokuments un neapliecinās personas uzturēšanās tiesības Latvijā. Paredzēts, ka ārzemnieka personas apliecībai būs piecu gadu derīguma termiņš.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: