0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIAtbalstīs Latvijā ražotās zivju produkcijas kvalitātes sertifikāciju

Atbalstīs Latvijā ražotās zivju produkcijas kvalitātes sertifikāciju

Otrdien, 2. oktobrī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) 2008. gada 13. oktobra noteikumos Nr. 846 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu zivsaimniecības attīstībai pasākumam “Jaunu noieta tirgu sekmēšana un reklāmas kampaņas””. Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā nosaka, ka turpmāk atbalsts tiks papildus paredzēts, lai zvejnieku organizācijas varētu iegūt sertifikātu, kas apliecina atbilstību Jūras uzraudzības padomes (Marine Stewardship Council – MSC) principiem un kritērijiem par ilgtspējīgu zveju. Sertifikāta iegūšana ir būtiska zvejnieku organizācijām, lai sekmīgi konkurētu ar ārvalstu organizācijām un uzņēmumiem dažādos zivju produkcijas noieta tirgos. MSC sertifikācijas ilgtspējīgai zvejai principi un kritēriji ietver nosacījumus,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Otrdien, 2. oktobrī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) 2008. gada 13. oktobra noteikumos Nr. 846 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu zivsaimniecības attīstībai pasākumam “Jaunu noieta tirgu sekmēšana un reklāmas kampaņas””.

Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā nosaka, ka turpmāk atbalsts tiks papildus paredzēts, lai zvejnieku organizācijas varētu iegūt sertifikātu, kas apliecina atbilstību Jūras uzraudzības padomes (Marine Stewardship Council – MSC) principiem un kritērijiem par ilgtspējīgu zveju. Sertifikāta iegūšana ir būtiska zvejnieku organizācijām, lai sekmīgi konkurētu ar ārvalstu organizācijām un uzņēmumiem dažādos zivju produkcijas noieta tirgos.

MSC sertifikācijas ilgtspējīgai zvejai principi un kritēriji ietver nosacījumus, kuru īstenošana ļauj pārvaldīt zivju resursus tā, lai tie būtu pieejami arī nākamajām paaudzēm. Tāpat šis sertifikāts patērētājiem apliecina, ka zveja tiek veikta atbildīgi, domājot par zvejas resursiem nākotnē, un garantē, ka produkta ieguve neapdraud apkārtējo vidi, tostarp tiek pilnībā ievēroti noteiktie nozvejas limiti.

Lai nodrošinātu apstiprināto projektu savlaicīgu īstenošanu un novērstu nelietderīgu finansējuma rezervēšanu, izmaiņas noteikumos paredz, ka finansējuma pieejamību apliecinošie dokumenti Lauku atbalsta dienestā (LAD) iesniedzami reizē ar projekta iesniegumu vai triju mēnešu laikā pēc lēmuma par projekta iesnieguma apstiprināšanu stāšanās spēkā. Savukārt, lai mazinātu administratīvo slogu, atbalsta piešķiršanas kārtībā precizēti iepirkuma procedūru apliecinošie dokumenti.

Pamatojoties uz pasākuma īstenošanas pieredzi par iesniegtajiem projektiem iepriekšējās projektu iesniegumu iesniegšanas kārtās, noteikumos izdarīti arī vairāki tehniski un redakcionāli grozījumi, kas precizē atbalsta saņemšanas nosacījumus.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Plašāka informācija pieejama MK mājas lapā šeit.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: