Kompass, kas palīdzēs uzzināt par banku un apdrošināšanas sabiedrību būtiskākajiem rādītājiem

(0)
Foto: Visual hunt

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piedāvā jaunā veidolā izmantot informatīvo rīku “Banku kompass”, kas ļaus interesentiem ērtākā un vizuāli pārskatāmā veidā iepazīties un sekot līdzi Latvijas banku darbības būtiskākajiem rādītājiem individuālā griezumā (aktīvi, kredīti, noguldījumi, kapitāla pietiekamība, aktīvu atdeve un peļņa vai zaudējumi). Papildus tam Finanšu un kapitāla tirgus komisijas mājas lapā (www.fktk.lv) Excel tabulā apkopoti visu Latvijas banku publisko ceturkšņa pārskatu galvenie finanšu darbības rādītāji un informācija par kapitāla pietiekamības prasības ievērošanu.

Tāpat FKTK mājaslapā pieejams “Apdrošināšanas kompass”, kurā var iepazīties ar Latvijas apdrošinātāju – apdrošināšanas sabiedrību un ES dalībvalstīs dibinātu apdrošinātāju filiāļu – svarīgākajiem darbības rādītājiem.

Pašlaik kompasos pieejami dati par 2018.gada 3.ceturksni. Informācija kompasos tiek papildināta reizi ceturksnī, pamatojoties uz banku un apdrošinātāju iesniegtajiem ceturkšņa pārskatiem, un tā ir pieejama gan latviešu, gan angļu valodā. Papildus tam FKTK mājaslapā Excel tabulā apkopoti visu Latvijas apdrošināšanas sabiedrību publisko ceturkšņa pārskatu galvenie finanšu darbības rādītāji, kā arī FKTK iesniegtā informācija par to ES dalībvalstīs dibinātu apdrošinātāju filiāļu darbības apjomu, kas sniedz apdrošināšanas pakalpojumus Latvijā.

Kompasu informācija ir ērti lietojama, atsevišķi izvēloties interesējošo rādītāju par noteiktu periodu. Abu kompasa dati pieejami, sākot ar 2017.gada 4.ceturksni. Vienlaikus jaunais kompasa rīks ļauj ērtākā veidā dalīties ar interesentiem ar kompasa datiem, nodrošinot saiti uz konkrētu informāciju vai periodu.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)