0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSBezdarbniekiem būs iespējams segt ceļa izmaksas, ja darbavietu sameklēs Rīgā

Bezdarbniekiem būs iespējams segt ceļa izmaksas, ja darbavietu sameklēs Rīgā

Turpmāk bezdarbniekiem no reģioniem būs iespēja saņemt finanšu atbalstu reģionālajai mobilitātei nokļūšanai darba vietā vai dzīvesvietas īres izmaksu segšanai, uzsākot darbu arī Rīgā. Šādi cilvēkiem, kuriem neizdodas atrast darbu blakus savai dzīvesvietai, tiek sniegta palīdzība nokļūšanai līdz brīvajām darba vietām tuvākajos reģionos un pilsētās, kurās ir liels brīvo vakanču skaits. Minēto paredz  6. martā valdībā pieņemtie "Grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 25. janvāra noteikumos Nr.75 "Noteikumi par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem"". Līdz šim pasākuma „Komersantu nodarbināto personu reģionālās mobilitātes veicināšana” ietvaros paredzētais finansiālais atbalsts tika sniegts visās…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Turpmāk bezdarbniekiem no reģioniem būs iespēja saņemt finanšu atbalstu reģionālajai mobilitātei nokļūšanai darba vietā vai dzīvesvietas īres izmaksu segšanai, uzsākot darbu arī Rīgā. Šādi cilvēkiem, kuriem neizdodas atrast darbu blakus savai dzīvesvietai, tiek sniegta palīdzība nokļūšanai līdz brīvajām darba vietām tuvākajos reģionos un pilsētās, kurās ir liels brīvo vakanču skaits.

Minēto paredz  6. martā valdībā pieņemtie "Grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 25. janvāra noteikumos Nr.75 "Noteikumi par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem"".

Līdz šim pasākuma „Komersantu nodarbināto personu reģionālās mobilitātes veicināšana” ietvaros paredzētais finansiālais atbalsts tika sniegts visās Latvijas Republikas administratīvajās teritorijās, izņemot Rīgu. Noteikumu projekts paredz, ka, lai pretendētu uz atbalstu reģionālajai mobilitātei, darba vai apmācību vietai jāatrodas vismaz 15 km attālumā no personas deklarētās dzīvesvietas (iepriekšējo 20 km vietā). Atbilstoši NVA rīcība esošajiem datiem par reģistrēto brīvo darba vietu skaitu, vidēji 68% no piedāvātajām vakancēm (brīvajām darba vietām) atrodas Rīgā un Rīgas reģionā, savukārt vasaras mēnešos šis īpatsvars ir 50%, ņemot vērā vakanču pieaugumu sezonāla rakstura darbos.

Vērtējot līdzšinējo bezdarbnieku aktivitāti pasākumā „Pasākumi noteiktām personu grupām” (subsidētā nodarbinātība), secināms, ka atbalsts reģionālajai mobilitātei nokļūšanai darba vietā laika periodā no 2014.gada līdz 2017.gada 31.oktobrim visaktīvāk izmantots Rēzeknes pilsētā un novadā, Daugavpilī, Madonā un Jēkabpilī (nokļūšanai darba vietās Latgales reģionā). Mazāk mobilitātes atbalsts tiek pieprasīts Kurzemes un Zemgales reģionā, savukārt Vidzemē un Pierīgā ļoti neliels skaits bezdarbnieku saņēmuši atbalstu reģionālajai mobilitātei nokļūšanai darba vietā pasākuma „Pasākumi noteiktām personu grupām” ietvaros.

Noteikumi paredz arī jaunu pasākumu „Latviešu valodas mentora pakalpojums nodarbinātajiem bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu”. Tā mērķis ir darbam nepieciešamo latviešu valodas zināšanu pilnveidošana, apgūstot darba profesionālo leksiku un iegūstot spēju patstāvīgi iekļauties darba vidē. Pasākuma mērķa grupa ir Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētie bezdarbnieki, kas ir bēgļi vai personas ar alternatīvo statusu un iesaistās subsidētajā nodarbinātībā, apmācībā pie darba devēja, vai algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos, un bēgļi vai alternatīvo statusu ieguvušas personas, kuras līdz darba tiesisko attiecību nodibināšanai, bijušas reģistrētas NVA bezdarbnieka vai darba meklētāja statusā.

Lai uzlabotu bezdarbnieku apmācību īstenošanas un apmācību satura kvalitāti, tiek paredzēta pastiprināta profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas, kvalifikācijas paaugstināšanas un neformālās izglītības ieguves pasākumu īstenotāju atbildība par pasākumu īstenošanas nosacījumu neievērošanu, kā arī noteikti papildus kritērijus izglītības iestādēm, kuras vēlas īstenot profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides programmas bezdarbnieku apmācību ietvaros.

Pieņemtie grozījumi paredz arī dotāciju darba devējam praktiskajā apmācībā iesaistīto bezdarbnieku ikmēneša darba algai pasākuma „Apmācība pie darba devēja” ietvaros aprēķināt par pirmajiem trim un pēdējiem trim apmācību mēnešiem. Par pirmajiem trim apmācību mēnešiem dotācija būs 200 eiro, savukārt par pēdējiem – 150 eiro.

Valdības sēdē apstiprināti vēl arī šādi Labklājības ministrijas sagatavotie noteikumu projekti:  "Grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 23.decembra noteikumos Nr.835 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.1.1.specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt nelabvēlīgākā situācijā esošu bezdarbnieku iekļaušanos darba tirgū" 9.1.1.1.pasākuma "Subsidētās darbavietas nelabvēlīgākā situācijā esošiem bezdarbniekiem" īstenošanas noteikumi"" ;  "Grozījumi Ministru kabineta 2015.gada 11.augusta noteikumos Nr.468 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.1.1.specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt nelabvēlīgākā situācijā esošu bezdarbnieku iekļaušanos darba tirgū" 9.1.1.2.pasākuma "Ilgstošo bezdarbnieku aktivizācijas pasākumi" īstenošanas noteikumi"" .