
Jēdziens „procesu digitalizācija” jau kļuvis par mūsu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Uzņēmēji var digitalizēt dažādus komercdarbībā izmantotos procesus – biznesa vadības, grāmatvedības, personālvadības, IKT un citus, kas paaugstina to konkurētspēju un produktivitāti.
Pat grūti iedomāties, kā varētu atgriezties tai laikā, kad iztikām bez interneta un ar to saistītajām tehnoloģijām. Taču, lai kaut ko digitalizētu, nepieciešama informācija jeb dati, ko no analogā formāta pārnest uz digitālo un vēl panāktu, ka procesi kļūst automatizēti. Uzņēmējdarbībā šādu datu kopu kļūst arvien vairāk.
Par digitalizāciju šai žurnāla numurā runājam ar Uzņēmuma reģistra jauno vadītāju Laimu Letiņu, jo viņas vadībā turpināsies aizsāktais iestādes modernizācijas process. Ko tas nozīmēs reģistra klientiem? Noteikti palīdzēs monitorēt būtisku informāciju par partneriem, atvieglos izmaiņu veikšanu reģistra datos un nodrošinās, ka valsts iestādes pašas iegūs datus no sistēmām un tādējādi tiks minimizēti birokrātiskie procesi. Arī grāmatvežiem būs ieguvumi, jo visbiežāk no viņiem tiek prasīts uzmanīt, lai klienti vai sadarbības partneri nenāktu no ekonomikas pelēkās zonas un neatrastos sankcijām pakļauto sarakstos. Turpinoties nestabilai ģeopolitiskajai situācijai, sankciju risku pārvaldība aizvien ir būtiska, un kā to optimizēt, padomu sniedz jurists, kas specializējies arī naudas atmazgāšanas novēršanā. Kā vienmēr, piedāvājam arī aktuālāko tiesu praksi dažādās tiesību jomās.
Publicēts žurnāla “Bilances Juridiskie Padomi” 2024. gada jūnija (132.) numurā.
BILANCES JURIDISKIE PADOMI jūnija numura satura rādītājs