0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻILIKUMDOŠANABudžeta komisija galīgajam lasījumam atbalsta iniciatīvu pagarināt termiņu, kādā pie parāda atlaišanas nepiemēro IIN

Budžeta komisija galīgajam lasījumam atbalsta iniciatīvu pagarināt termiņu, kādā pie parāda atlaišanas nepiemēro IIN

Iedzīvotāju ienākuma nodokli pie pilnīgas vai daļējas parāda atlaišanas plāno nepiemērot vēl divus gadus. To paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā otrdien, 8.maijā, galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”. Paredzēts, ka gada apliekamajā ienākumā netiks ietverts un ar nodokli netiks aplikts ienākums, kas aizdevuma (kredīta) saistību samazināšanas vai dzēšanas rezultātā gūts laika posmā no 2011.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim. Patlaban nodokli nepiemēro, ja parāds atlaists līdz šī gada beigām. Izmaiņas likumā rosinātas, lai iedzīvotāji ilgāku laika periodu varētu izmantot iespēju ar kredītdevējiem noslēgt vienošanos par parādu daļēju vai pilnīgu samazināšanu. Šādu iespēju Latvijas lielākās kredītiestādes fiziskām personām…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Iedzīvotāju ienākuma nodokli pie pilnīgas vai daļējas parāda atlaišanas plāno nepiemērot vēl divus gadus. To paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā otrdien, 8.maijā, galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Paredzēts, ka gada apliekamajā ienākumā netiks ietverts un ar nodokli netiks aplikts ienākums, kas aizdevuma (kredīta) saistību samazināšanas vai dzēšanas rezultātā gūts laika posmā no 2011.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim. Patlaban nodokli nepiemēro, ja parāds atlaists līdz šī gada beigām.

Izmaiņas likumā rosinātas, lai iedzīvotāji ilgāku laika periodu varētu izmantot iespēju ar kredītdevējiem noslēgt vienošanos par parādu daļēju vai pilnīgu samazināšanu. Šādu iespēju Latvijas lielākās kredītiestādes fiziskām personām piedāvā kopš 2015.gada marta, un ir vērojams, ka pēc parādu samazināšanas apmēram 20 procentos gadījumu klienti atjauno sakarus ar bankām, tiek atvērti konti un tajos redzams legāls apgrozījums. Tas liecina par iziešanu no aplokšņu algu zonas un ļauj secināt, ka fiskālais efekts no parādu atlaišanas ir pozitīvs, grozījumu iesniedzēju vārdā par likumprojekta virzību atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē iepriekš pauda Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Saeimas sēdē grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā plānots skatīt 10.maijā.