0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSDarba devēji līdz 4.aprīlim var pieteikt darbavietas skolēnu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā

Darba devēji līdz 4.aprīlim var pieteikt darbavietas skolēnu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar darba devējiem arī šovasar no 1. jūnija līdz 31. augustam īstenos skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, kurā varēs piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kas mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Šogad NVA plāno atbalstīt ne mazāk kā 5000 skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā. Piedaloties skolēni iegūs praktisku darba pieredzi, strādājot darba devēju piedāvātajās profesijās, uzzinās, kas ir darba intervija, darba līgums un darba tiesiskās attiecības, gūs priekšstatu par darba tirgus vidi. NVA līdz 4. aprīlim izsludinājusi darba devēju pieteikšanos skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai. Pieteikties darba devējs var NVA filiālē, kuras…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar darba devējiem arī šovasar no 1. jūnija līdz 31. augustam īstenos skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, kurā varēs piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kas mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Šogad NVA plāno atbalstīt ne mazāk kā 5000 skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā. Piedaloties skolēni iegūs praktisku darba pieredzi, strādājot darba devēju piedāvātajās profesijās, uzzinās, kas ir darba intervija, darba līgums un darba tiesiskās attiecības, gūs priekšstatu par darba tirgus vidi.

NVA līdz 4. aprīlim izsludinājusi darba devēju pieteikšanos skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai. Pieteikties darba devējs var NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš plāno izveidot darba vietu skolēnam. NVA filiāle ar atbalstītajiem darba devējiem slēgs sadarbības līgumus, savukārt darba devēji skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu ietvaros ar skolēnu slēgs darba līgumu un nodrošinās skolēnam darba vadītāju darbam nepieciešamo pamatprasmju un iemaņu apgūšanai. Darba devēja pieteikuma forma pieejama šeit

Par paveikto darbu skolēns saņems atalgojumu valstī noteiktās minimālās algas apmērā par pilnu nostrādātu darba laiku. NVA darba devējam maksās dotāciju skolēna darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, bet otru algas daļu un nodokļu nomaksu nodrošinās darba devējs.

Darba devējs saņems arī dotāciju darba vadītāja darba algai. Par 10 skolēnu darba vadīšanu NVA dotācija darba vadītāja algai būs valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā - par viena skolēna darba vadīšanu dotācijas apmērs būs viena desmitā daļa no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Viens darba vadītājs varēs vadīt ne vairāk kā 10 skolēnu darbu. NVA apmaksās veselības pārbaudes skolēniem, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnus pret nelaimes gadījumiem darba vietās.

Atgādinām, ka skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Skolēnu pieteikšanos dalībai „Nodarbinātības pasākumos vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” plānots uzsākt 7. maijā. Arī šogad skolēni vasaras darbam varēs pieteikties elektroniski ar NVA interneta vietnes starpniecību.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: