Izdota darba tiesības skaidrojoša grāmata “Darba likums ar komentāriem”

Sagatavots pēc Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības informācijas

(0)

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) sadarbībā ar zvērinātu advokātu biroju BDO Law ir izdevusi grāmatu “Darba likums ar komentāriem”. Izdevuma tapšanu atbalstīja Fridriha Eberta fonds.

Grāmata ikvienam pieejama arī tiešsaistē šeit.

Darba likums ir viens no visu laiku skatītākajiem likumiem,” norāda Kaspar Rācenājs, LBAS konsultants darba tiesību jautājumos un viens no komentāru līdzautoriem. Tāpēc tikai loģiski, ka tapusi 430 lappušu biezā grāmata, kurā iekļauti komentāri arī par visiem Darba likuma 2019. gada grozījumiem.

Zinātniski praktiskie komentāri ir zināšanu krātuve gan kolektīvām darba tiesībām par koplīgumiem, – piemēram, Darba likuma 17. un 18.pants, gan individuālām darba tiesībām par darba līguma slēgšanu, izpildi, grozīšanu un izbeigšanu, – piemēram, Darba likuma 28. 98. un 101.pants. Komentāru sagatavošanā ir ieguldīts liels darbs, ietverot jaunākās atziņas no Eiropas un pasaules darba tiesību labākajiem regulējumiem gan darbiniekiem, gan darba devējiem, gan arī valstij un sabiedrībai kopumā, – piemēram, labākie koplīgumi un industriālo attiecību modeļi Eiropā, Starptautiskās Darba organizācijas esošie un jaunie standarti u.c. Darba likuma komentāros apkopotas ES tiesas, judikatūras un tiesību doktrīnas atziņas,” norāda Irēna Liepiņa, LBAS priekšsēdētāja vietniece.

Vita Liberte, zvērinātu advokātu biroja BDO Law vadošā partnere uzsver: “Darba tiesību nozare attīstās nepārtraukti, tāpēc Darba likums ir pakļauts regulāriem grozījumiem, papildinājumiem un jaunai interpretācijai, un ikvienam no darba tiesiskajās attiecībās iesaistītajiem tas jāpārzina savā ikdienas darbā, sekojot līdzi tā izmaiņām. Realitātē mēs saskaramies ar pretējo, proti, līdz darbiniekam un darba devējam ne vienmēr nonāk nepieciešamā informācija par konkrētas darba tiesību normas izpratni un piemērojamību. Jauno Darba likuma komentāru mērķis ir padarīt Darba likumu saprotamu ikvienam – grāmatai būtu jāatrodas katrā uzņēmumā, jo šīs tiesību normas skar personu loku, kas ir daudz plašāks par likumdevēju, juristu un citu tiesību normu piemērotāju, proti, tās ir attiecināmas uz ikvienu nodarbināto Latvijas iedzīvotāju un ikvienu darba devēju.

“Desmit gadu laikā kopš iepriekšējā “Darba likums ar komentāriem” izdevuma Darba likums ir ticis grozīts 12 reizes. Tas ļoti spilgta parāda, cik dinamiski un ātri attīstās darba tiesības. Turklāt dažādu tehnoloģiju un vispārējā biznesa vides attīstība rada arvien jaunus izaicinājumus, tāpēc tik apjomīgam likumam rakstīt komentārus ir diezgan sarežģīti. Jau tagad var teikt, ka daži no apskatītajiem jautājumiem nav vairs pilnībā aktuāli, un Labklājības ministrijā tiek apspriesti nākamie Darba likuma grozījumi,” savā uzrunā grāmatas atklāšanā norādīja Tieslietu ministrijas pārstāvis Darba lietu trīspusējās sadarbības apakšpadomē Sandris Rāgs.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)