0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

JAUTĀJUMI UN ATBILDES Darījuma ar PVN apliekamās vērtības noteikšana, izrakstot nodokļa rēķinu, kas groza sākotnējo rēķinu, nav mainīta

Darījuma ar PVN apliekamās vērtības noteikšana, izrakstot nodokļa rēķinu, kas groza sākotnējo rēķinu, nav mainīta

Jautājums. Vai saskaņā ar PVN likuma, kas spēkā no 01.01.2013., 39.pantu, no šī gada piešķirt atlaidi un samazināt PVN par pirmstermiņa rēķina samaksu var tikai izrakstot kredītrēķinu (nevis pie rēķina samaksas - grāmatojot banku)?   Atbildi sagatavojis Valsts ieņēmumu dienests Atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 127.panta pirmajai daļai, ja šajā likumā nav noteikts citādi, reģistrēts nodokļa maksātājs izraksta nodokļa rēķinu vai nodrošina, ka trešā persona viņa vārdā vai preču vai pakalpojumu saņēmējs izraksta nodokļa rēķinu par: 1) jebkurām veiktajām preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem; 2) avansa maksājumu, ko tas saņēmis pirms veiktās preču piegādes vai pakalpojumu sniegšanas, izņemot saņemto avansa…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Jautājums. Vai saskaņā ar PVN likuma, kas spēkā no 01.01.2013., 39.pantu, no šī gada piešķirt atlaidi un samazināt PVN par pirmstermiņa rēķina samaksu var tikai izrakstot kredītrēķinu (nevis pie rēķina samaksas – grāmatojot banku)?

 

Atbildi sagatavojis Valsts ieņēmumu dienests

Atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 127.panta pirmajai daļai, ja šajā likumā nav noteikts citādi, reģistrēts nodokļa maksātājs izraksta nodokļa rēķinu vai nodrošina, ka trešā persona viņa vārdā vai preču vai pakalpojumu saņēmējs izraksta nodokļa rēķinu par:

1) jebkurām veiktajām preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem;

2) avansa maksājumu, ko tas saņēmis pirms veiktās preču piegādes vai pakalpojumu sniegšanas, izņemot saņemto avansa maksājumu par preču piegādi Eiropas Savienības teritorijā.

Pievienotās vērtības nodokļa likuma 39.panta pirmajā daļā noteikts, ka darījuma ar nodokli apliekamā vērtība nosakāma, ņemot vērā cenas samazinājumu (atlaides veidā), ko preču piegādātājs vai pakalpojuma sniedzējs piešķīris preču vai pakalpojuma saņēmējam preču piegādes vai pakalpojuma sniegšanas brīdī.

Pievienotās vērtības nodokļa likuma 39.panta otrajā daļā noteikts, ka darījuma ar nodokli apliekamā vērtība, izrakstot nodokļa rēķinu, kas groza sākotnējo rēķinu, nosakāma, ņemot vērā cenas samazinājumu (atlaides veidā), ko preču piegādātājs vai pakalpojuma sniedzējs piešķīris preču vai pakalpojuma saņēmējam, pamatojoties uz veikto pirmstermiņa maksājumu par konkrētām precēm vai pakalpojumu vai jebkādu cenu atlaidi, kas piešķirta preču un pakalpojuma saņēmējam pēc konkrēto preču vai pakalpojuma saņemšanas.

Ņemot vērā minēto, darījuma ar nodokli apliekamās vērtības noteikšana, izrakstot nodokļa rēķinu, kas groza sākotnējo rēķinu, no 2013.gada 1.janvāra nemainās, izmainījusies ir tikai normas redakcija.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: