0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIDatu valsts inspekcija aicina savus datus internetā publiskot pārdomāti

Datu valsts inspekcija aicina savus datus internetā publiskot pārdomāti

Pirmdien, 28.janvārī, jau sesto gadu  tika atzīmēta Eiropas Datu aizsardzības diena. Kā katru gadu, šīs dienas ietvaros personas datu aizsardzības institūcijas īstenoja aktivitātes, lai sekmētu iedzīvotāju informētību par tiesībām uz savu personas datu aizsardzību un aicinātu pievērst lielāku uzmanību gadījumiem, kad personas dati kādam tiek nodoti (izpausti). Datu valsts inspekcija šī gada Eiropas Datu aizsardzības dienā aicinājusi ikvienu pārdomāt, kādu informāciju par sevi publiskojam interneta vidē, jo īpaši tiešsaistes sociālajos tīklos, ņemot vērā, ka internets neko neaizmirst un ikvienam vajadzētu padomāt par savām digitālajām pēdām interneta vidē. Datu valsts inspekcija, atzīmējot Eiropas Datu aizsardzības dienu, 2013.gadā plāno sagatavot rekomendācijas par…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Pirmdien, 28.janvārī, jau sesto gadu  tika atzīmēta Eiropas Datu aizsardzības diena. Kā katru gadu, šīs dienas ietvaros personas datu aizsardzības institūcijas īstenoja aktivitātes, lai sekmētu iedzīvotāju informētību par tiesībām uz savu personas datu aizsardzību un aicinātu pievērst lielāku uzmanību gadījumiem, kad personas dati kādam tiek nodoti (izpausti).

Datu valsts inspekcija šī gada Eiropas Datu aizsardzības dienā aicinājusi ikvienu pārdomāt, kādu informāciju par sevi publiskojam interneta vidē, jo īpaši tiešsaistes sociālajos tīklos, ņemot vērā, ka internets neko neaizmirst un ikvienam vajadzētu padomāt par savām digitālajām pēdām interneta vidē. Datu valsts inspekcija, atzīmējot Eiropas Datu aizsardzības dienu, 2013.gadā plāno sagatavot rekomendācijas par personas datu apstrādi darba tiesisko attiecību ietvaros.

Izvērtējot saņemtās iedzīvotāju sūdzības 2011. un 2012.gada ietvaros, Datu valsts inspekcija secinājusi, ka personas datu publiskošana un aizsardzība internetā ir ļoti aktuāls jautājums (gandrīz trešā daļa no visām saņemtajām sūdzībām 2012.gada ietvaros un ceturtā daļa sūdzības 2011.gada ietvaros tika saņemtas saistībā ar personas datu publiskošanu internetā). Nereti tiek konstatēts, ka iedzīvotāji paši, pirms savu personas datu publiskošanas internetā, nav izvērtējuši šo savu rīcību un tās iespējamās sekas.

2013.gada ietvaros Datu valsts inspekcija, sadarbībā ar Tieslietu ministriju, turpinās iesaistīties Eiropas Savienības datu aizsardzības reformas iniciatīvā, izvērtējot Datu aizsardzības regulas projektu, kura mērķis ir noteikt vienotas datu aizsardzības prasības visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Minētās reformas ietvaros ir plānots sekmēt datu subjekta tiesību aizstāvēšanu attiecībā uz savu personas datu aizsardzību, tai skaitā attiecībā uz savām tiesībām būt aizmirstam (t.i. pieprasīt savu personas datu dzēšanu pēc tam, kad to apstrādes mērķis ir sasniegts) un uzņēmēju pienākumu ieviest personas datu aizsardzību informācijas tehnoloģiju un personas datu apstrādes programmatūru izstrādes procesā, tādējādi sekmējot efektīvāku personas datu aizsardzību un veicinot indivīdu uzticēšanos informācijas tehnoloģiju izmantošanai personas datu apstrādes procesā.

Datu aizsardzības reforma ir prioritārs jautājums arī šī brīža Eiropas Savienībā prezidējošai dalībvalstij Īrijai, tāpēc tam tika veltītas diskusijas tieslietu ministru padomē Dublinā šī gada sākumā. Sanāksmes ietvaros Latvijas tieslietu ministrs Jānis Bordāns uzsvēra, ka datu aizsardzības regulējuma reforma ir viens no šī brīža aktuālākajiem uzdevumiem tieslietu jomā, jo tikai pilnveidojot un modernizējot datu aizsardzības normatīvo regulējumu būs iespējams panākt pilnvērtīgu indivīda pamattiesību ievērošanu.

Kopumā 2012.gada ietvaros Datu valsts inspekcija veica 496 personas datu apstrādes pārbaudes, piemēroja sodus 18 910 LVL apmērā par konstatētajiem pārkāpumiem personas datu aizsardzības jomā. Lielākais sods (2000 LVL) tika piemērots parādu piedziņas kompānijai par nelikumīgu personas datu apstrādi un informācijas nesniegšanu datu subjektam.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: