0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESDiskutēs par obligātās veselības apdrošināšanu un minimālo mēnešalgu

Diskutēs par obligātās veselības apdrošināšanu un minimālo mēnešalgu

Ceturtdien, 5.jūlijā,  Ministru kabinetā notiks Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēde, kurā valdība ar sociālajiem partneriem diskutēs par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu un minimālās mēnešalgas apmēru. Obligātās veselības apdrošināšanas mērķis ir valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus sasaistīt ar nodokļu maksāšanu. Obligātās veselības apdrošināšanas koncepcija paredz ieviest tā saucamo veselības nodokli 5% apmērā no esošās iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes, bet IIN nemaksātāji veselības nodokli varēs maksāt arī paši ik mēnesi 20 latu apmērā. Veselības ministrija noteikusi iedzīvotāju grupas, kam nodoklis nebūs jāmaksā. Ministrija uzsver, ka neatkarīgi no nodokļa maksāšanas tiks nodrošināta neatliekamā palīdzība, kā arī vairāku slimību (piemēram, psihiskās slimības,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Ceturtdien, 5.jūlijā,  Ministru kabinetā notiks Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēde, kurā valdība ar sociālajiem partneriem diskutēs par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu un minimālās mēnešalgas apmēru.
Obligātās veselības apdrošināšanas mērķis ir valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus sasaistīt ar nodokļu maksāšanu. Obligātās veselības apdrošināšanas koncepcija paredz ieviest tā saucamo veselības nodokli 5% apmērā no esošās iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes, bet IIN nemaksātāji veselības nodokli varēs maksāt arī paši ik mēnesi 20 latu apmērā. Veselības ministrija noteikusi iedzīvotāju grupas, kam nodoklis nebūs jāmaksā. Ministrija uzsver, ka neatkarīgi no nodokļa maksāšanas tiks nodrošināta neatliekamā palīdzība, kā arī vairāku slimību (piemēram, psihiskās slimības, tuberkuloze, noteiktas infekciju slimības u.c.) un veselības stāvokļu (piemēram, grūtniecība, hemodialīzes procedūras, paliatīvā aprūpe u.c.) ārstēšana. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) gan šādu risinājumu neatbalsta, par ko iesniegusi vēstuli Ministru kabinetam. Interesenti ar koncepcijas projektu var iepazīties šeit. Valdība un sociālie partneri izvērtēs arī priekšlikumus par minimālās mēneša algas apmēru 2013.gadā. Tāpat NTSP dalībpuses uzklausīs un apspriedīs EM ziņojumu sadarbībā ar FM par turpmākā valsts atbalsta nodrošināšanu uzņēmējdarbībai finanšu instrumentu veidā saistībā ar vienotas attīstības finanšu institūcijas izveidi (iespējamām izmaiņām Hipotēku bankas darbā). Sēdes darba kārtībā paredzēta arī FM informācija par aktualizētajām makroekonomisko rādītāju prognozēm 2012. -2015.gadam.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: