0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESDrīzumā varētu ieviest arī elektroniskus vekseļus

Drīzumā varētu ieviest arī elektroniskus vekseļus

Elektronisko dokumentu iespējas drīzumā varētu ienākt arī vekseļu darījumos - otrdien, 5.februārī, valdība akceptējusi likumprojektu "Grozījumi Vekseļu likumā", kuri paredz, ka vekseļa devējs turpmāk varēs izdot ne tikai papīra formas vekseli, bet arī elektronisku vekseli. Ieviešot elektronisku vekseli, tiks ietaupīti gan laika, gan finanšu resursi, jo elektronisku dokumentu aprite ir ātrāka un papildus netiks izlietoti naudas līdzekļi kancelejas preču un pasta izdevumu segšanai. Elektroniskais vekselis likumprojektā definēts kā vērtspapīrs, kas dod tā turētājam tiesības prasīt no vekseļa devēja vai akceptētāja samaksāt noteiktu naudas summu konkrētā termiņā un vietā. Tāpat grozījumi nosaka, ka elektroniskajam vekselim ir jābūt noformētam atbilstoši elektronisko dokumentu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Elektronisko dokumentu iespējas drīzumā varētu ienākt arī vekseļu darījumos - otrdien, 5.februārī, valdība akceptējusi likumprojektu "Grozījumi Vekseļu likumā", kuri paredz, ka vekseļa devējs turpmāk varēs izdot ne tikai papīra formas vekseli, bet arī elektronisku vekseli. Ieviešot elektronisku vekseli, tiks ietaupīti gan laika, gan finanšu resursi, jo elektronisku dokumentu aprite ir ātrāka un papildus netiks izlietoti naudas līdzekļi kancelejas preču un pasta izdevumu segšanai.

Elektroniskais vekselis likumprojektā definēts kā vērtspapīrs, kas dod tā turētājam tiesības prasīt no vekseļa devēja vai akceptētāja samaksāt noteiktu naudas summu konkrētā termiņā un vietā. Tāpat grozījumi nosaka, ka elektroniskajam vekselim ir jābūt noformētam atbilstoši elektronisko dokumentu izstrādi un apriti reglamentējošo normatīvo aktu prasībām.

Grozījumi paredz elektroniskā vekseļa noformēšanas, aprites, glabāšanas un noprotestēšanas kārtību un tā spēkā esamības nosacījumus.

Elektroniskajam vekselim nebūs juridiska spēka, ja tam netiks norādītas likumā noteiktās sastāvdaļas un pievienots apstiprinājums par valsts nodevas samaksu. Apstiprinājumu par valsts nodevas samaksu elektroniskam vekselim varēs pievienot gan kā elektronisku dokumentu, gan kā ieskanētu papīra formas maksājuma uzdevumu.

Minētie likuma grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: