0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIEkonomikas ministrija izstrādājusi ieteikumus iepirkumiem būvdarbu jomā

Ekonomikas ministrija izstrādājusi ieteikumus iepirkumiem būvdarbu jomā

Ekonomijas ministrija ir izstrādājusi un publicējusi Ieteikumus pretendentu atlases prasību un piedāvājuma izvēles kritēriju izvirzīšanai, veicot iepirkuma procedūru būvdarbu jomā. Ieteikumi izstrādāti, lai novērstu nepamatoti lētu piedāvājumu iesniegšanu būvdarbu iepirkumos, veicinātu godīgu konkurenci, celtu būvju kvalitāti un energoefektivitāti, kā arī optimizētu valsts un pašvaldību publisko iepirkumu komisiju darbu. Ieteikumos tiek piedāvāts pretendentus atlasīt pēc to pieredzes noteiktā apjoma būvniecības projektu īstenošanā, novērtējot arī viņu iepriekšējās darbības tiesiskumu atbilstoši Publisko iepirkumu likuma 39.panta pirmajā daļā paredzētajiem pretendentu izslēgšanas nosacījumiem, kas ļauj mazināt tiesiskā rakstura pārkāpumus un sasniegt vēlamo rezultātu. Būvdarbu piedāvājumu vērtēšanā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Ikars Kubliņš, Plz.lv, PhotoRiga.com

Ekonomijas ministrija ir izstrādājusi un publicējusi Ieteikumus pretendentu atlases prasību un piedāvājuma izvēles kritēriju izvirzīšanai, veicot iepirkuma procedūru būvdarbu jomā.

Ieteikumi izstrādāti, lai novērstu nepamatoti lētu piedāvājumu iesniegšanu būvdarbu iepirkumos, veicinātu godīgu konkurenci, celtu būvju kvalitāti un energoefektivitāti, kā arī optimizētu valsts un pašvaldību publisko iepirkumu komisiju darbu. Ieteikumos tiek piedāvāts pretendentus atlasīt pēc to pieredzes noteiktā apjoma būvniecības projektu īstenošanā, novērtējot arī viņu iepriekšējās darbības tiesiskumu atbilstoši Publisko iepirkumu likuma 39.panta pirmajā daļā paredzētajiem pretendentu izslēgšanas nosacījumiem, kas ļauj mazināt tiesiskā rakstura pārkāpumus un sasniegt vēlamo rezultātu. Būvdarbu piedāvājumu vērtēšanā tiek piedāvāti tādi kritēriji kā papildu būvdarbu garantijas laiks, energoefektīvāko ēku norobežojošo konstrukciju un energoefektīvāko iekārtu un videi draudzīgu būvizstrādājumu izmantošana, kā arī apmaksas nosacījumi. Vērtējot piedāvājumus pēc minētajiem kritērijiem, tiek mazināta kritērija „piedāvājuma cena” īpatsvars, sekmējot kvalitatīvāku, energoefektīvāku un ilgtspējīgāku galarezultātu.

Ieteikumus var piemērot būvdarbu iepirkuma procedūrām, kas veicamas saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu. Ieteikumi nosaka vienotus pretendentu atlases nosacījumus un piedāvājumu vērtēšanas kritērijus.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: