0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIEM: Nav atbalstāma valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas avansa maksājuma ieviešana komercpārvadājumiem ar vieglo automobili

EM: Nav atbalstāma valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas avansa maksājuma ieviešana komercpārvadājumiem ar vieglo automobili

Ekonomikas ministrija iebilst pret Satiksmes ministrijas piedāvājumu noteikt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas avansa maksājumu 130 eiro mēnesī komercpārvadājumu veicējiem ar vieglo automobili. Ekonomikas ministrija, izskatot Satiksmes ministrijas sagatavoto Ministru kabineta noteikumu projektu, kā arī piedaloties darba grupās pirms šī MK noteikumu projekta izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē, ir vairākkārt norādījusi, ka neatbalsta valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksu avansa maksājuma noteikšanu komercpārvadājumiem ar vieglo automobili. Sākot darbu pie dalītās ekonomikas iniciatīvas un kopbraukšanas regulējuma izstrādes, Ekonomikas ministrija noslēdza vienošanos ar lielākajām kopbraukšanas platformām par vairākiem pamatprincipiem, no kuriem būtiskākais ir caurspīdīga platformu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: I. Kubliņš, Plz.lv, PhotoRiga.com

Ekonomikas ministrija iebilst pret Satiksmes ministrijas piedāvājumu noteikt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas avansa maksājumu 130 eiro mēnesī komercpārvadājumu veicējiem ar vieglo automobili.

Ekonomikas ministrija, izskatot Satiksmes ministrijas sagatavoto Ministru kabineta noteikumu projektu, kā arī piedaloties darba grupās pirms šī MK noteikumu projekta izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē, ir vairākkārt norādījusi, ka neatbalsta valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksu avansa maksājuma noteikšanu komercpārvadājumiem ar vieglo automobili.

Sākot darbu pie dalītās ekonomikas iniciatīvas un kopbraukšanas regulējuma izstrādes, Ekonomikas ministrija noslēdza vienošanos ar lielākajām kopbraukšanas platformām par vairākiem pamatprincipiem, no kuriem būtiskākais ir caurspīdīga platformu darbība un ēnu ekonomikas mazināšana. Kā būtisks instruments ēnu ekonomikas mazināšanai un caurspīdīgai darbībai tika izvēlēts princips, kad visi darījumi platformās notiek tikai bezskaidras naudas veidā.

Papildus tam diskusiju rezultātā panākta kopēja izpratne, ka starpniecības platformas neatņemams pienākums ir datu apmaiņa ar Valsts ieņēmumu dienestu par veiktajiem darījumiem.

Ekonomikas ministrijas ieskatā šie divi piedāvātie risinājumi pēc būtības atrisina likumdevēja gribu izskaust ēnu ekonomiku pārvadājumos ar vieglajiem taksometriem.

Tāpat jānorāda, ka valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas avansa maksājuma ieviešana komercpārvadājumiem ar vieglo automobili nostāda pārvadājumu kategoriju būtiski sliktākās pozīcijās. Avansa maksājumu veic uzņēmums par noteiktu taksometra mašīnu, kuru ikdienā izmanto vairāki šoferi, turpretī kopbraukšanas gadījumā mašīna lielākoties ir attiecīgā šofera īpašumā, kā rezultātā nodokļu slogs ir nesamērīgs un būtiski augstāks kopbraukšanas pakalpojuma sniedzējam.

Turklāt Ekonomikas ministrijas ieskatā likuma Par valsts sociālo apdrošināšanu 21. pants šobrīd neuzliek pienākumu komercpārvadājumiem ar vieglo automobili veikt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas avansa maksājumu 130 eiro mēnesī apmērā.