0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIES fondu līdzekļi tiks izlietoti saskaņā ar Nacionālo attīstības plānu

ES fondu līdzekļi tiks izlietoti saskaņā ar Nacionālo attīstības plānu

Latvija 2014.-2020.gada plānošanas periodā ES fondu līdzekļus centīsies izlietot atbilstoši Nacionālajam attīstības plānam (NAP2020) - tā pirmdien, 18.februārī, vienojusies valdības darba grupa par ES Struktūrfondu un Kohēzijas fonda jautājumiem. Politiķi cer, ka sasaiste ar ES fondu finansējumu veicinās NAP2020 izvirzīto mērķu sasniegšanu un kopumā nodrošinās efektīvu valsts ilgtermiņa attīstību. Starp koalīcijas partneriem esot panākta vienošanās par rīcību efektīvā ES fondu plānošanā, kā arī panākts atbalsts Finanšu ministrijai kā sarunu vedējiem un plānošanas dokumentu sagatavotājiem. Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Mārtiņš Krieviņš norāda uz NAP2020 nozīmi Latvijas pozīcijas stiprināšanā sarunās par ES fondu finansējumu: „2012.gadā gan valsts pārvalde, gan sabiedrība pavadīja…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Latvija 2014.-2020.gada plānošanas periodā ES fondu līdzekļus centīsies izlietot atbilstoši Nacionālajam attīstības plānam (NAP2020) - tā pirmdien, 18.februārī, vienojusies valdības darba grupa par ES Struktūrfondu un Kohēzijas fonda jautājumiem. Politiķi cer, ka sasaiste ar ES fondu finansējumu veicinās NAP2020 izvirzīto mērķu sasniegšanu un kopumā nodrošinās efektīvu valsts ilgtermiņa attīstību.

Starp koalīcijas partneriem esot panākta vienošanās par rīcību efektīvā ES fondu plānošanā, kā arī panākts atbalsts Finanšu ministrijai kā sarunu vedējiem un plānošanas dokumentu sagatavotājiem.

Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Mārtiņš Krieviņš norāda uz NAP2020 nozīmi Latvijas pozīcijas stiprināšanā sarunās par ES fondu finansējumu: „2012.gadā gan valsts pārvalde, gan sabiedrība pavadīja aktīvās diskusijās par valsts tuvāko septiņu gadu attīstības modeli, kuru gada beigās Saeimas deputāti arī apstiprināja. Turklāt pirmoreiz attīstības plānošanas vēsturē izdevās sasaistīt plānus ar reāli pieejamiem finanšu līdzekļiem. Šis labi paveiktais darbs dod mums tagad iespēju pārliecinoši runāt ar Eiropas Komisiju par nākamā perioda fondu līdzekļu sadali, uzsverot mūsu nacionālās attīstības mērķus un vēlamos rezultātus, nevis vadīties no ārēji noteiktām prioritātēm.”

Saskaņā ar Eiropadomē panākto vienošanos, Latvijai pieejamais finansējums jaunajā ES fondu līdzekļu plānošanas periodā 2014.-2020.gadam Kohēzijas politikas fondu ietvaros būs 4,441 miljards eiro un „Eiropas teritoriālās sadarbības” mērķa programmām 0.091 miljards eiro. Savukārt lauku attīstības veicināšanai Latvijai būs pieejami 0,966 miljardi eiro. Tāpat Latvija pretendēs arī uz būtiskiem papildus līdzekļiem no citiem ES līmeņa instrumentiem, tādi kā Eiropas Savienojumu instruments, Jauniešu nodarbinātības iniciatīva un citi.

„Latvijas galvenās prioritātes ir transports, enerģētika, konkurētspēja, izglītība un sociālie jautājumi, tādēļ svarīgi sagatavot kvalitatīvu piedāvājumu, kas pieņemams gan pašmāju partneriem, gan Eiropas Komisijai,” skaidro E.Šadris.

Latvijai kā ES dalībvalstij ir iespēja izmantot ES investīciju politikas līdzekļus no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), Eiropas Sociālā fonda (ESF), un Kohēzijas fonda (KF), Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF), lai veicinātu ES ekonomisko, sociālo un teritoriālo kohēziju.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: