0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa iegūšana vai pārtraukšana

Mikrouzņēmums, kas vēlas iegūt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāja statusu, līdz pirmstaksācijas gada 15. decembrim iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) pieteikumu, kurā apstiprina nodokļa maksātāja atbilstību Mikrouzņēmumu nodokļa likuma 2. pantā noteiktajiem kritērijiem, kā arī šā panta pirmajā daļā minētajiem nosacījumiem attiecībā uz nākamo taksācijas periodu.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs var mainīt statusu un kļūt par iedzīvotāju ienākuma nodokļa vai uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātāju tikai ar nākamā gada 1. janvāri, ne vēlāk kā līdz 15. decembrim iesniedzot iesniegumu VID Elektroniskās deklarēšanās sistēmā (EDS): – Sagatavot dokumentu/ “No veidlapas”/ Pēc dokumentu grupas/ “Nodokļu maksātāju reģistrācijas un datu izmaiņas veidlapas”/ “Nodokļu maksātāja (fiziskas personas) reģistrācija”/ “Saimnieciskās darbības veicējs”/ “Mainīt reģistrācijas datus”/ – sadaļā “Nodokļu maksātāja statuss” jāizvēlas/ Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs/ “Pārbaudīt un saglabāt”/ “Iesniegt”.

Esošajiem MUN maksātājiem – saimnieciskās darbības veicējiem, kuri arī 2024. gadā vēlas saglabāt šo statusu, atsevišķs pieteikums par to nav jāsniedz.

Savukārt tie iedzīvotāji, kuri vēl tikai uzsāks savu saimniecisko darbību, varēs pieteikties MUN statusam uzņēmējdarbības uzsākšanas brīdī.

Svarīgi!

MUN maksātājs ir tikai  viena persona – mikrouzņēmuma īpašnieks, kas ieguvis mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu. Mikrouzņēmums ir tiesīgs izvēlēties maksāt MUN, ja ievēroti likumā noteiktie ierobežojumi.Mikrouzņēmuma darbinieka ienākumus apliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (algas nodokli) saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” un darbinieku apdrošina kā darba ņēmēju saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu” vispārējā kārtībā.

Vairāk lasiet:

 • 00

  dienas

 • 00

  stundas

 • 00

  minūtes

 • 00

  Sekundes

Datums

Dec 16 2024

Laiks

All Day