0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAFebruārī maksājamās minimālās stundas tarifa likmes

Februārī maksājamās minimālās stundas tarifa likmes

Minimālā stundas tarifa likme februārī darbiniekiem, kuri strādā 5 darba dienu nedēļu un 40 stundas nedēļā, kā arī darbiniekiem, kuri strādā 6 darba dienu nedēļu un 40 stundas nedēļā ir 3,1250 eiro, ņemot vērā, ka februāris ir īsais mēnesis un tajā normāla darba laika ietvaros ir strādājamas un arī apmaksājamas 160 darba stundas. Minimālās stundas tarifa likmes apmērs februārī pusaudžiem un darbiniekiem, kuri pakļauti īpašam riskam un kuri strādā 5 darba dienu nedēļu un 35 stundas nedēļā, kā arī kuri strādā 6 darba dienu nedēļu un 35 stundas nedēļā ir 3,5714 eiro par 140 strādājamām un apmaksājamām stundām. Atgādinām, ka…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Minimālā stundas tarifa likme februārī darbiniekiem, kuri strādā 5 darba dienu nedēļu un 40 stundas nedēļā, kā arī darbiniekiem, kuri strādā 6 darba dienu nedēļu un 40 stundas nedēļā ir 3,1250 eiro, ņemot vērā, ka februāris ir īsais mēnesis un tajā normāla darba laika ietvaros ir strādājamas un arī apmaksājamas 160 darba stundas.

Minimālās stundas tarifa likmes apmērs februārī pusaudžiem un darbiniekiem, kuri pakļauti īpašam riskam un kuri strādā 5 darba dienu nedēļu un 35 stundas nedēļā, kā arī kuri strādā 6 darba dienu nedēļu un 35 stundas nedēļā ir 3,5714 eiro par 140 strādājamām un apmaksājamām stundām.

Atgādinām, ka 2021. gadā minimālā darba alga ir noteikta 500 eiro un Labklājības ministrija ir aprēķinājusi četru veidu normālā darba laika ietvaros minimālās stundas tarifa likmes pa 2021. gada mēnešiem.

Normāla darba laika ietvaros minimālo stundas tarifa likmi aprēķina pēc formulas:

  • TLmin= MDA / h, kur
  • TLmin– minimālā stundas tarifa likme euro;
  • MDA – valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga;

h – normālā darba laika stundu skaits mēnesī (5 darba dienu nedēļa un 40 stundas nedēļā vai 5 darba dienu nedēļa un 35 stundas nedēļā, vai 6 darba dienu nedēļa un 40 stundas nedēļā, vai 6 darba dienu nedēļa un 35 stundas nedēļā), tai skaitā svētku dienu stundu skaits, ja darbinieks neveic darbu svētku dienā, kas iekrīt darbiniekam noteiktajā darba dienā.

Minimālās stundas tarifa likmes aprēķināšanas formula attiecas uz visiem normālā darba laika uzskaites veidiem saskaņā ar Darba likuma 131. pantu „Normālais darba laiks” un 133. pantu „Darba nedēļas ilgums”. Bez tam minimālās stundas tarifa likmes aprēķināšanas formulā ir iekļauts arī svētku dienu stundu skaits, kad darbinieks neveic darbu svētku dienā, kas iekrīt darbiniekam noteiktajā darba dienā saskaņā ar Darba likuma 74.panta pirmās daļas 8. punktu un pirms svētku dienu stundu skaits saskaņā ar Darba likuma 135. pantu „Darba dienas ilgums pirms svētku dienām”.

Jaunajā sistēmā, lai būtu precīzāks ik mēneša darba algas aprēķins, minimālās stundas tarifa likmes apmērs tiek noteikts ar četrām zīmēm aiz komata, esošo trīs zīmju vietā.

Darbiniekiem, kuriem noteikta summētā darba laika uzskaites sistēma un kuri nostrādājuši pārskata periodā vairāk nekā normālā darba laika ietvaros noteikto darba laiku (stundas), pārskata perioda beigās aprēķinot virsstundu piemaksu izmanto pārskata perioda vidējo minimālo stundas tarifa likmi, kuru aprēķina pēc formulas:

  • TLminv= MDA * n / hp, kur
  • TLminv– pārskata perioda vidējā minimālā stundas tarifa likme virsstundu piemaksas aprēķināšanai euro;
  • MDA – valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga;
  • n – kalendāra mēnešu skaits pārskata periodā;
  • hp – normālā darba laika stundu skaits pārskata periodā, tai skaitā svētku dienu stundu skaits, ja darbinieks neveic darbu svētku dienā, kas iekrīt darbiniekam noteiktajā darba dienā.

Darba samaksas un minimālās darba algas tiesiskais regulējums Latvijā ir noteikts vairākos normatīvajos aktos. Saskaņā ar Darba likuma 61. pantu minimālo mēneša darba algu nosaka Ministru kabinets. Minimālā darba alga ir pati zemākā mēneša darba alga, kas visiem darba devējiem obligāti jānodrošina saviem darbiniekiem par darbu normāla darba laika ietvaros.

Ja netiek ievērotas Darba likuma prasības, Valsts darba inspekcija var ierosināt administratīvā pārkāpuma lietu un uzlikt administratīvo sodu.

Sākot ar 2020. gada 1. janvāri noteikts administratīvais sods par minimālās darba algas nenodrošināšanu un saskaņā ar Darba likuma 59. pantu:

Par valsts noteiktās minimālās mēneša darba algas nenodrošināšanu, ja persona nodarbināta normālo darba laiku, vai minimālās stundas tarifa likmes nenodrošināšanu piemēro naudas sodu darba devējam – fiziskajai personai – no 86 līdz 114 naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no 170 līdz 1420 naudas soda vienībām. (Viena naudas soda vienība ir 5 eiro).

 

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: