Finanšu pratību piedāvā mācīties, izmantojot NVA e-apmācības moduli

80
(0)

Latvijā līdz 31. martam jau septīto gadu norisinās „Finanšu pratības nedēļa”, kuru kopā ar partneriem rīko Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK). Finanšu pratības nedēļā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) atgādina, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš vēlas apgūt, pārbaudīt vai pilnveidot savas zināšanas finanšu pratībā, NVA k savā tīmekļvietnē piedāvā interaktīvu elektroniskās apmācības moduli “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”.

NVA direktore Evita Simsone: „Bez zināšanām un prasmēm finanšu pratībā nav iespējama gan mājsaimniecības, gan valsts turība. Mūsu piedāvātais finanšu pratības elektroniskās apmācības modulis ne vien NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem, bet visiem interesentiem sniedz daudzpusīgas zināšanas par valsts un mājsaimniecības budžeta plānošanu, ienākumu gūšanas veidiem, cenu veidošanos, izdevumu kontroli, finanšu dokumentu nozīmi, kredītu būtību, finanšu pakalpojumu veidiem, nodokļu nozīmi, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbības principiem, patērētāju tiesībām un citām ar finanšu plānošanu saistītām jomām”.

NVA elektroniskās apmācības modulis ietver četras sadaļas: “Nauda un darījumi”, “Privāto finanšu plānošana”, “Finanšu un ekonomiskā vide. Nodokļi”, “Valsts un sociālais budžets, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbība valstī”.

Mācību saturā iekļauts gan teorētiskais skaidrojums, gan audio un video materiāli, gan dialoga simulācijas, gan pašpārbaudes iespējas. Mācību vielas apguves ilgums ir piecas akadēmiskās stundas. Lai sekmīgi nokārtotu pārbaudes testu, jābūt vismaz 80% pareizo atbilžu uz jautājumiem.

E-apmācības modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība” ir izstrādāts NVA īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros, un jebkuram interesentam tas ir pieejams vietnē http://e-apmaciba.nva.gov.lv, autorizējoties ar portāla Latvija.lv starpniecību.

Līdz 29.martam Latvijā norisinās arī Eiropas Digitālā nedēļā, un visās NVA filiāles interesentiem tiek piedāvātas konsultācijas par NVA e-pakalpojumiem, tostarp par finanšu pratības e-apmācības moduli un tā lietošanu.

Digitālās nedēļas pasākumiem var sekot līdzi šeit.

2019. gada “Digitālā nedēļa” Latvijā paredz šādas galvenās tēmas:

1. Sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija (pārveide)
2. Digitālā identitāte
3. Iedzīvotāju digitālās prasmes un digitālie pakalpojumi
4. Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam
5. Digitālās prasmes IKT profesionāliem
6. Drošība un pārliecība lietot digitālās tehnoloģijas
7. Kritiskā domāšana un mediju pratība

“Digitālās nedēļas” ietvaros tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi kas notiks Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos.

Novērtējiet šo rakstu
(0)