Godina investīcijām draudzīgākās pašvaldības

Foto: Latvijas Biznesa savienība

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) norisinājās Latvijas Biznesa savienības organizētā II “Investīcijām draudzīgākā pašvaldība” indeksa atvēršana. Par investīcijām draudzīgāko pašvaldību 21 reģionālas nozīmes attīstības centru grupā atzīts Aizkraukles novads, savukārt 89 vietējās nozīmes attīstības centru grupā – Mārupes novads. Republikas pilsētu grupā par uzvarētāju otro gadu atzīta Ventspils pilsēta.

Rinalds Muciņš, VARAM valsts sekretārs: “Indeksa rezultāti uzskatāmi atklāj, ka pašvaldības ne tikai īsteno dažādus atbalsta pasākumus, kas veicina uzņēmējdarbību, bet arī, ka tie ir specifiski pielāgoti katras konkrētās pašvaldības situācijai un uzņēmēju vajadzībām. Mēs uzskatām, ka pašvaldību savstarpēja salīdzināšana attīsta labvēlīgu konkurenci gan starp pašvaldībām, gan uzņēmējiem. Tā arī ir laba iespēja iepazīt citu pašvaldību pieredzi un gūt ierosmi jaunām idejām, ko īstenot savos novados.”

Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle: ‘’Ir patiess prieks redzēt, kā pašvaldības pilnveido uzņēmējdarbības vidi – sakārto infrastruktūru, iegulda izglītībā, veicina produktu noietu un popularizēšanu, organizē informatīvus pasākumus, grantu programmas. Esmu pārliecināta, ka vienam otru atbalstot, Latvijas simtajā gadskārtā mazā biznesa peļņa sasniegs vienu miljardu eiro, sniedzot būtisku ieguldījumu kopējā labklājībā’’.

”Investīcijām draudzīgākās pašvaldības’’ indeksa rezultāti 2018.gadā:

Novadi ar reģionālās nozīmes attīstības centru (21)

  • 1. Aizkraukles novads
  • 2. Dobeles novads
  • 3. Kuldīgas novads

Īpaši panākumi Madonas un Gulbenes novadiem.

Novadi ar vietējās nozīmes attīstības centru (89)

  • 1. Mārupe novads
  • 2. Olaine novads
  • 3. Jelgavas novads

Nacionālās nozīmes attīstības centri jeb republikas pilsētas (9)

  • 1. Ventspils
  • 2. Valmiera
  • 3. Liepāja

Vēsturiski attiecībā pret 2016.gada indeksu, šogad kvantitatīvo datu apkopojums neuzrāda radikālus lēcienus vai kritumus. Indeksa aprēķins, kas sastāv no kvantitatīvās jeb statistikas daļas un kvalitatīvās jeb pašvaldību novērtējuma pēc īstenotajām darbībām uzņēmējdarbības sekmēšanai savā teritorijā, parāda, ka ne vienmēr tikai lielās pašvaldības ir spējīgākās uzņēmējdarbības sekmēšanas jomā. Gluži pretēji, indekss apliecina, ka novados ar reģionālas nozīmes attīstības centru un novados ar vietējas nozīmes attīstības centru, tiek īstenots plašs atbalsta pasākumu klāsts uzņēmējdarbības sekmēšanai, kas ir specifiski pielāgots tieši konkrētās pašvaldības situācijai un uzņēmēju vajadzībām. Iepriekš minēto pašvaldību grupās redzams, ka liela nozīme ir arī sadarbībai – vietējā un reģionālā līmenī, iesaistoties dažādās aktivitātēs ar uzņēmējdarbību saistītām institūcijām, lai stiprinātu pašvaldības uzņēmēju konkurētspēju un atpazīstamību.

Indekss tiek veidots Latvijas Biznesa savienības iniciatīvas ‘’Atbalsti mazo biznesu’’ ietvaros, kas apvieno vairāk kā 5600 uzņēmumu, kas ir turpat viena desmitā daļa no Latvijas aktīvajiem uzņēmumiem.

Latvijas Biznesa savienība organizē arī Mazā biznesa dienu, 2018.gadā tā norisināsies Latvijas simtgades zīmē – 17.novembrī. Lai Mazā biznesa diena turpmāk kļūtu par oficiāli atzīmējamu dienu katra gada trešā novembra sestdienā, uzsākta arī parakstu vākšanu portālā ‘’Mana Balss’’. Iegūstot 10 000 parakstu, Latvijas Biznesa savienība rosinās grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”.

Līdzīgie raksti:

Atstāt komentāru

Please Login to comment
  Subscribe  
Paziņot par