Par jaunākajām lietvedības prasībām uzziniet grāmatā „Ievads dokumentu pārvaldībā”

Lietvežiem un visiem, kas ikdienā strādā ar dokumentiem”  –  ar šādu apakšvirsrakstu  šoruden izdevniecība Lietišķās informācijas dienests sērijā „Bilances bibliotēka” laidusi klajā Mg.hist. Zitas Janitēnas sarakstīto grāmatu „Ievads dokumentu pārvaldībā”, kas ir jau 5. pārstrādātais un ar jaunākajām normatīvo aktu prasībām papildinātais izdevums. Grāmata vienlaikus ir kā pašmācību līdzeklis un praktiski izmantojama rokasgrāmata un būs noderīga ikvienā uzņēmumā un iestādē, kā arī ikvienam, kurš gribēs savas organizācijas dokumentāciju veidot atbilstīgi jaunākajām normatīvo aktu prasībām.

Kopš grāmatas iepriekšējā izdevuma ir pieņemts 2016. gada 10. novembra likums „Grozījumi Dokumentu juridiskā spēka likumā”, kas stājās spēkā 2017. gada 1. janvārī. Tāpat izdoti Ministru kabineta 2017. gada 14. februāra noteikumi Nr. 81 „Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumos Nr. 916 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība”, kas stājās spēkā 2017. gada 17. februārī. Savukārt 2018. gada 1. martā stāsies spēkā Oficiālā elektroniskās adreses likums, kas tika pieņemts 2016. gada 16.jūnijā, un noteic, ka valsts un pašvaldības iestādēs savstarpējā saziņa notiks, izmantojot tikai eAdresi. No 2018. gada 27. novembra rēķiniem starp uzņēmumiem un iestādēm būs jābūt elektroniskā formā – to nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva.

Kā  grāmatas priekšvārdā raksta Tieslietu ministrijas Administratīvā departamenta kancelejas vadītāja Līga Kokare-Zviedre, „ir aizsākusies jauna ēra dokumentu pārvaldībā: mainīga, atvērta, efektīva, ērta un pieejama”.

Grāmata ir dokumentu pārvaldībā pieredzējuša profesionāļa skatījums, kas balstīts uz ilggadēju personīgo pieredzi – Zita Janitēna darba gaitas saistībā ar dokumentu pārvaldību sāku no 1998. gada.

Grāmata „Ievads dokumentu pārvaldībā” noderēs plašam lasītāju lokam: gan iesācējiem, gan tiem, kuri vēlas uzlabot savas prasmes, gan arī tiem, kas vēlas atsvaidzināt zināšanas. Šajā izdevumā iekļauti arī praktiski uzdevumi, bet visu nodaļu uzdevumu atbildes atrodamas atsevišķā nodaļā „Uzdevumu atbildes”.

Vairāk par grāmatu uzziniet: https://www.lid.lv/bilances-biblioteka

Līdzīgie raksti:

Atstāt komentāru

Please Login to comment
  Subscribe  
Paziņot par