0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIArī par reģenerētu plastmasu būs jāmaksā nodoklis

Arī par reģenerētu plastmasu būs jāmaksā nodoklis

Šāgada 20. jūnijā pieņemti grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, kas stāsies spēkā 2024. gada 1. oktobrī. Ar grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā (turpmāk – Likums) noteikts, ka turpmāk par vienu kilogramu plastmasas iepakojuma, kura materiāla īpašības neļauj to pārstrādāt, bet kurš tika reģenerēts, arī ir maksājams nodoklis, lai sasniegtu mērķi – maksimāli veicinātu plastmasas iepakojuma pārstrādi un visi iesaistītie dalībnieki izvēlētos tādu plastmasas iepakojumu, kas ir pārstrādājams, informē Valsts ieņēmumu dienests. Līdz grozījumiem Likumā bija noteikts, ka par reģenerētu nepārstrādājamu plastmasas iepakojumu nav jāmaksā nodoklis. Ar minētajiem grozījumiem turpmāk skaidri noteikts, ka arī par…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash

Šāgada 20. jūnijā pieņemti grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, kas stāsies spēkā 2024. gada 1. oktobrī. Ar grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā (turpmāk – Likums) noteikts, ka turpmāk par vienu kilogramu plastmasas iepakojuma, kura materiāla īpašības neļauj to pārstrādāt, bet kurš tika reģenerēts, arī ir maksājams nodoklis, lai sasniegtu mērķi – maksimāli veicinātu plastmasas iepakojuma pārstrādi un visi iesaistītie dalībnieki izvēlētos tādu plastmasas iepakojumu, kas ir pārstrādājams, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Līdz grozījumiem Likumā bija noteikts, ka par reģenerētu nepārstrādājamu plastmasas iepakojumu nav jāmaksā nodoklis. Ar minētajiem grozījumiem turpmāk skaidri noteikts, ka arī par reģenerētu plastmasas iepakojumu ir jāmaksā tāda summa, kādu valsts maksā Eiropas Savienībā, – 0,80 eiro par vienu kilogramu.

Likumā papildus veikti šādi grozījumi:

1) 3. panta 1. 3 daļā, jo spēkā esošā redakcija paredz regulējumu attiecībā uz iepakojumu, kas nav pārstrādāts vai reģenerēts (tiesību normas 1. teikums), un nodokli par minēto iepakojumu (tātad, kas nav pārstrādāts un reģenerēts, – 2. teikums) aprēķina atbilstoši Likuma 24. panta septītās daļas 1. punktā un astotajā daļā noteiktajām prasībām.

Kā minēts iepriekš, ir gadījumi, kad iepakojums ir reģenerēts, taču tā sadedzināšana jebkurā gadījumā ir kaitīga videi un nav uzskatāma par tik videi nekaitīgu kā pārstrādāšana, tāpēc turpmāk ir piemērojams dabas resursu nodoklis arī reģenerētam plastmasas iepakojumam.

2) Ar 2024. gada 1. jūliju tiek mainīta Valsts vides dienesta padotība no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata un enerģētikas ministrijai saskaņā ar Ministru kabineta 2024. gada 7. jūnija rīkojuma Nr. 446 “Par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Klimata un enerģētikas ministrijas reorganizāciju” 11. punktu.

"Bilances" abonēšanai - dažādas iespējas. Izvēlies sev izdevīgāko!

Interesenti var izvēlēties, kā abonēt un lasīt BILANCI - to iespējams saņemt gan drukātā veidā savā pastkastītē, gan lasīt e-vidē portālā tiešsaistē, gan izvēlēties Grāmatveža komplektu vai Bilances Zelta komplektu, kam arī iespējams gan papīra, gan elektroniskais formāts. Uzziniet vairāk, kādas iespējas piedāvā katrs no variantiem!