0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIIeguvumi no UIN reformas mazajiem uzņēmumiem

Ieguvumi no UIN reformas mazajiem uzņēmumiem

Jaunās nodokļu reformas uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) izmaiņas mazajiem uzņēmumiem kopumā ir ļoti labvēlīgas, uzskata Latvijas Lauksaimniecības universitātes Finanšu un grāmatvedības institūta profesore Inguna Leibus. Žurnāla "Bilance" jaunākajā (411./412.) numurā publicētajā rakstā "Nodokļu reformas ietekme uz mazajiem uzņēmējiem un jau pieņemtie uzlabojumi grāmatvedībā" viņa uzskaita galvenos ieguvumus, ko UIN reforma sniegs mazajiem komersantiem: Nodokļu samazinājums palielinās uzņēmuma pašu kapitālu un līdz ar to arī pašu līdzekļus investīcijām, uzlabosies uzņēmumu finanšu rādītāji. Izmaiņas UIN objektā veicinās peļņu atstāt uzņēmuma vajadzībām, turklāt, ja visa peļņa tiek atstāta uzņēmuma rīcībā, UIN par to nebūs jāmaksā (izņemot gadījumus, kad jāmaksā minimālie 50 eiro gadā). Nebūs…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Jaunās nodokļu reformas uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) izmaiņas mazajiem uzņēmumiem kopumā ir ļoti labvēlīgas, uzskata Latvijas Lauksaimniecības universitātes Finanšu un grāmatvedības institūta profesore Inguna Leibus. Žurnāla "Bilance" jaunākajā (411./412.) numurā publicētajā rakstā "Nodokļu reformas ietekme uz mazajiem uzņēmējiem un jau pieņemtie uzlabojumi grāmatvedībā" viņa uzskaita galvenos ieguvumus, ko UIN reforma sniegs mazajiem komersantiem:

  1. Nodokļu samazinājums palielinās uzņēmuma pašu kapitālu un līdz ar to arī pašu līdzekļus investīcijām, uzlabosies uzņēmumu finanšu rādītāji.
  2. Izmaiņas UIN objektā veicinās peļņu atstāt uzņēmuma vajadzībām, turklāt, ja visa peļņa tiek atstāta uzņēmuma rīcībā, UIN par to nebūs jāmaksā (izņemot gadījumus, kad jāmaksā minimālie 50 eiro gadā).
  3. Nebūs jāveic UIN avansa maksājumi, par ko uzņēmēji iestājās jau daudzus gadus.
  4. Izlīdzināsies UIN maksājumi jaunam uzņēmumam, jo šobrīd otrajā gadā pēc peļņas gūšanas UIN jāmaksā dubultā, t.i., par veiksmīgi noslēgto gadu un tam atbilstoši aprēķināto UIN avansu. Līdzīga situācija ir arī uzņēmumiem, kuri atguvušies no zaudējumiem - tikko apliekamais ienākums ir pozitīvs, tā UIN jāmaksā dubultā.
  5. Ievērojami vienkāršākas kļūs UIN deklarācijas, nebūs jāveic peļņas korekcija un nevajadzēs rēķināt pamatlīdzekļu nolietojumu nodokļiem.
  6. Nebūs vajadzības mākslīgi novilcināt gada pārskata iesniegšanu. Šobrīd likumā noteiktais UIN samaksas termiņš (15 dienu laikā no gada pārskata un UIN deklarācijas iesniegšanas) veicina to, ka daudzi uzņēmumi novilcina pārskatu iesniegšanu, lai pēc iespējas vēlāk maksātu nodokli budžetā.

Liels atvieglojums uzņēmējiem ir arī UIN avansa maksājumu atcelšana, uzsver I. Leibus. Turpmāk UIN būs jāaprēķina un jāmaksā katru mēnesi, bet tiem uzņēmumiem, kuriem likums „Par grāmatvedību” ļauj darījumus iegrāmatot par ceturksni (individuālajiem uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, kuru apgrozījums nepārsniedz 300 000 eiro) - reizi ceturksnī. Pirmā UIN deklarācija pēc reformas stāšanās spēkā būs jāiesniedz par 2018. gada pirmo pusgadu. Šīs izmaiņas ievērojami atvieglos UIN maksājumu un naudas plūsmas plānošanu.

I. Leibus rakstā skarti arī daudzi citi jaunās nodokļu reformas ietekmes aspekti - gan par pamatlīdzekļu nolietojumu, gan izdevumu ierobežojumiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājiem, gan sociālās apdrošināšanas maksājumiem u.c. Pilnu rakstu "Nodokļu reformas ietekme uz mazajiem uzņēmējiem un jau pieņemtie uzlabojumi grāmatvedībā" lasiet žurnāla "Bilance" š.g. 15./16. (411./412.) - augusta numurā.