ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIIeņēmumu dienesta interešu sfēra

Ieņēmumu dienesta interešu sfēra

Nata Meģe, VID konsultante

Ja fiziskā persona iemaksā savā kontā kredītiestādē skaidru naudu, piemēram, 5000 eiro, vai tā kļūst par Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likuma subjektu? Citiem vārdiem, no kādas summas un vai vajag deklarēt šādu darījumu? Atbilde Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšana tika veikta saskaņā ar Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu un bija vienreizējs pasākums, kas bija jāveic 2012. gadā, novērtējot personas mantisko stāvokli 2011. gada 31. decembrī pulksten 24.00. Tādējādi pēc  likumā noteiktā termiņa mantiskā stāvokļa deklarācija nav jāsniedz un šāds darījums nav jādeklarē. Vienlaikus informējam,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Ieņēmumu dienesta interešu sfēra
Foto: Pixabay – pexels.com

Ja fiziskā persona iemaksā savā kontā kredītiestādē skaidru naudu, piemēram, 5000 eiro, vai tā kļūst par Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likuma subjektu? Citiem vārdiem, no kādas summas un vai vajag deklarēt šādu darījumu?

Atbilde

Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšana tika veikta saskaņā ar Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu un bija vienreizējs pasākums, kas bija jāveic 2012. gadā, novērtējot personas mantisko stāvokli 2011. gada 31. decembrī pulksten 24.00. Tādējādi pēc  likumā noteiktā termiņa mantiskā stāvokļa deklarācija nav jāsniedz un šāds darījums nav jādeklarē.

Vienlaikus informējam, ka Latvijas kredītiestādes sniedz Valsts ieņēmumu dienestam informāciju par fiziskās personas konta apgrozījumu. Proti, līdz katra gada 1. februārim kredītiestāde iesniedz informāciju par klientiem — fiziskajām personām, kas ir Latvijas Republikas rezidenti, — kuru pieprasījuma noguldījuma kontu un maksājumu kontu iepriekšējā gada kopējā debeta vai kredīta apgrozījuma summa vienas kredītiestādes vai maksājumu pakalpojumu sniedzēja ietvaros ir 15 000 eiro vai vairāk (likuma "Par nodokļiem un nodevām" 22.3 panta pirmā daļa).

Ja no kredītiestādes būs saņemta informācija par personas Latvijas konta apgrozījumu, tad VID ir tiesības pieprasīt papildu dokumentus par konta apgrozījumu un par ienākumu avotiem, kuri pamato naudas izcelsmi. 

Publicēts žurnāla “Bilance” 2020. gada oktobra (466.) numurā

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: