VID vadītāja Ieva Jaunzeme: ar cieņu pret godīgajiem un neiecietību pret krāpniekiem

(0)
Foto: Valsts kanceleja

Ministru kabineta 5. februāra sēdes laikā valdība izteica atbalstu un apstiprināja Ievu Jaunzemi Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatā. Jaunzemes kandidatūru amatam izvirzīja finanšu ministrs Jānis Reirs pēc tam, kad Ieva Jaunzeme bija uzvarējusi atklātā konkursā par šo pozīciju.

Ievai Jaunzemei ir pārliecinoša vadības pieredze, viņa ir izlēmīga un enerģiska, kā arī viņai ir stratēģisks redzējums, ko viņa jau apliecinājusi, strādājot vadošos amatos valsts pārvaldē. Uzskatu, ka Jaunzemes kundzei ir jāturpina iepriekšējo vadītāju sākto – prasmīgi attīstīt servisa iestādes funkciju godprātīgajiem nodokļu maksātājiem, bet stingri vērsties pret tiem, kas apzināti izvairās no nodokļu nomaksas,” norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Savukārt jaunā VID vadītāja uzsvēra, ka izturēsies ar cieņu pret godīgiem uzņēmējiem, bet būs neiecietīga pret nodokļu nemaksātājiem un shēmotājiem.

Ieva Jaunzeme uzsvēra, ka VID būs speciāli norīkots darbinieks, kurš atbildēs par ēnu ekonomikas izskaušanu.

Attiecībā uz VID darbiniekiem Jaunzeme solīja, ka godprātīgajiem nebūtu jāuztraucas par darbavietas saglabāšanu, taču viņa ir apņēmusies rūpēties, lai VID reputācija būtu tīra. Viens no tuvākajiem darbiem būs atjaunot VID stratēģiju.

Atgādinām, ka konkurss par VID ģenerāldirektora amatu tika izsludināts 2018. gada 17. augustā, un tā dalībniekus vērtēja trijās konkursa kārtās. Analizējot konkursa gaitā novēroto, konkursa komisija bija vienisprātis par Ievas Jaunzemes pārliecinošo sniegumu un vislielāko atbilstību VID ģenerāldirektora amatam. Konkursa uzvarētāja līdz šim strādājusi Ekonomikas ministrijā, ieņemot Administrācijas vadītāja amatu, bet iepriekš bijusi valsts sekretāre Labklājības ministrijā. Tāpat I. Jaunzeme sešus gadus vadījusi Konkurences padomi, bet pirms tam bijusi padomniece Latvijas Republikas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā un četrus gadus ieņēmusi ģenerāldirektores amatu Latvijas lielākajā darba devēju intereses pārstāvošajā organizācijā – Latvijas Darba devēju konfederācijā.

Jaunajai VID ģenerāldirektorei ir biznesa vadības maģistra grāds un arī Ekonomikas fakultātes ekonomista diploms, kas ar Akadēmiskās informācijas centra lēmumu pielīdzināts profesionālā maģistra grādam. Viņa pārvalda divas svešvalodas – angļu un krievu – un pamatzināšanu līmenī ir apguvusi vācu un franču valodu.

Saņemot Ministru kabineta apstiprinājumu un kļūstot par VID ģenerāldirektori, Ieva Jaunzeme paudusi: “Es vēlētos vadīt Valsts ieņēmumu dienestu tā, lai  godīgas konkurences vide un ēnu ekonomikas samazinājums tiktu panākts, vienkāršojot nodokļu nomaksas procedūras, stingri vēršoties pret izvairīšanos no nodokļu nomaksas.”

Mediju brīfingā par Ievas Jaunzemes virzīšanu VID ģenerāldirektora amatam atbildes uz interesējošajiem jautājumiem sniedza finanšu ministrs Jānis Reirs un VID ģenerāldirektora amata kandidāte Ieva Jaunzeme:

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)