0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIInformē par grozījumiem Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā

Informē par grozījumiem Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta informācijas

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka 2021. gada 30. septembrī ir pieņemts likums “Grozījumi Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā”, kas papildina panta trešās daļas nosacījumus ar jaunu 12. punktu, kas stāsies spēkā vienlaikus ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu - 2022. gada 1. janvārī. Lai nodrošinātu neitrālu nodokļu režīmu, tiek noteikts, ka ar uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) apliekamajā bāzē netiek iekļauta debitoru parāda summa, kura nav atgūta no debitora – fiziskās personas, kura Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā noteiktajā kārtībā ir atbrīvota no parādsaistībām. Likumprojekta anotācijā norādīts - gadījumā, ja fiziskajai personai tiek atcelta…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Fotolia

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka 2021. gada 30. septembrī ir pieņemts likums “Grozījumi Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā”, kas papildina panta trešās daļas nosacījumus ar jaunu 12. punktu, kas stāsies spēkā vienlaikus ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu - 2022. gada 1. janvārī.

Lai nodrošinātu neitrālu nodokļu režīmu, tiek noteikts, ka ar uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) apliekamajā bāzē netiek iekļauta debitoru parāda summa, kura nav atgūta no debitora – fiziskās personas, kura Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā noteiktajā kārtībā ir atbrīvota no parādsaistībām.

Likumprojekta anotācijā norādīts - gadījumā, ja fiziskajai personai tiek atcelta atbrīvošana no parādsaistībām, tad attiecīgi ir jānodrošina informācija kreditoriem par minēto faktu. Kreditoriem minētā informācija būs pieejama, ievērojot saistītā likumprojekta "Likums par fiziskās personas atbrīvošanu no parādsaistībām" 8. pantā noteiktajā kārtībā – ar publiski pieejamu ierakstu maksātnespējas reģistrā. Savukārt kreditori atcelšanas gadījumā veic attiecīgus grāmatojumus to grāmatvedības uzskaitē, atjaunojot debitora parādu. Ja šāds grāmatojums netiek veikts, tad var uzskatīt, ka kreditors ir norakstījis debitoru parādu un tam veidojas ar UIN apliekams objekts, ja neizpildās Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 9. pantā noteiktie nosacījumi. Savukārt, ja kreditors minēto parādu grāmatvedības uzskaitē iegrāmato, tad uzņēmumu ienākuma nodokļa normas atkal tiek vērtētas tad, kad šis parāds attiecīgi tiek norakstīts.

Papildus ir veikti grozījumi likuma 10. pantā “Nodokļa bāzē iekļaujamie palielinātie procentu maksājumi” (stājas spēkā 2021. gada 29. oktobrī):

1) likuma 10. panta piektās daļas 1. punktu piemēro arī attiecībā uz procentu maksājumiem, kas veikti kredītiestādei piederošai segto obligāciju sabiedrībai, kura izveidota un darbojas saskaņā ar Segto obligāciju likumu;

2) likuma 10. pantu nepiemēro Latvijas kredītiestādei vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts kredītiestādes Latvijā reģistrētai pastāvīgajai pārstāvniecībai, kā arī kredītiestādei piederošai segto obligāciju sabiedrībai, kas izveidota un darbojas saskaņā ar Segto obligāciju likumu.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: