0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIIzmaiņas skars nodokļu atvieglojumu un atmaksāšanas apliecību, kā arī rezidentu apliecību iesniegšanu

Izmaiņas skars nodokļu atvieglojumu un atmaksāšanas apliecību, kā arī rezidentu apliecību iesniegšanu

Pēc normatīvā akta anotācijas

Vēršam uzmanību, ka 4. novembrī stājas spēkā Ministru kabineta 2020. gada 27. oktobra noteikumi Nr. 650 "Grozījumi Ministru kabineta 2001. gada 30. aprīļa noteikumos Nr. 178 "Kārtība, kādā piemērojami starptautiskajos līgumos par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu noteiktie nodokļu atvieglojumi", kas paredz nodokļu atvieglojumu apliecību, atmaksāšanas apliecību, pastāvīgās pārstāvniecības nereģistrēšanas apliecību un rezidenta apliecību iesniegšanas termiņu un izskatīšanas kārtības precizēšanu, pieprasīšanas un saņemšanas procesa paātrināšanu un vienkāršošanu. Atvieglojumu apliecība būs jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ne vēlāk kā taksācijas gada pārskata iesniegšanas brīdī, nevis līdz dienai, kad…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Got Credit on Visual hunt / CC BY

Vēršam uzmanību, ka 4. novembrī stājas spēkā Ministru kabineta 2020. gada 27. oktobra noteikumi Nr. 650 "Grozījumi Ministru kabineta 2001. gada 30. aprīļa noteikumos Nr. 178 "Kārtība, kādā piemērojami starptautiskajos līgumos par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu noteiktie nodokļu atvieglojumi", kas paredz nodokļu atvieglojumu apliecību, atmaksāšanas apliecību, pastāvīgās pārstāvniecības nereģistrēšanas apliecību un rezidenta apliecību iesniegšanas termiņu un izskatīšanas kārtības precizēšanu, pieprasīšanas un saņemšanas procesa paātrināšanu un vienkāršošanu.

Atvieglojumu apliecība būs jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ne vēlāk kā taksācijas gada pārskata iesniegšanas brīdī, nevis līdz dienai, kad iesniedzama uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) deklarācija. Savukārt tiem izmaksātājiem, kas gada pārskatus vai gada ienākuma deklarācijas nesniedz, maksājuma saņēmējam atvieglojuma apliecību būs jāiesniedz ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām.

Atvieglojumu apliecību varēs iesniegt VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) skenētā formā vai kā elektronisku dokumentu, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu.

Grozījumi paredz, ka VID būs tiesīgs pieprasīt maksājumu saņēmējam vai, ja nepieciešams, citai privātpersonai atbilstoši nodokļu līgumam iesniegt papildu informāciju, kas apliecina, ka maksājumu izmaksas brīdī maksājumu saņēmējs ir bijis tiesīgs izmantot nodokļu līgumā noteiktos nodokļu atvieglojumus. Papildu informāciju VID būs jāiesniedz mēneša laikā pēc papildu informācijas pieprasījuma paziņošanas.

VID izskatīs iesniegtos dokumentus un papildu informāciju un mēneša laikā pieņems lēmumu par pārmaksāto nodokļa summu atmaksu pilnībā vai daļēji vai pieņems lēmumu par atteikumu atmaksāt pārmaksāto nodokļa summu.

Ja papildu informācija nebūs saņemta minētajā termiņā, VID mēneša laikā pēc papildu informācijas saņemšanai paredzētā termiņa beigām pieņems lēmumu par atteikumu atmaksāt pārmaksāto nodokļa summu.

Noteikumi arī paredz turpmāk automātisku rezidentu apliecību sagatavošanu VID EDS. Nodokļu maksātājam, kurš nav VID EDS lietotājs, rezidenta apliecību pēc nodokļu maksātāja pieprasījuma informācijas sistēmā sagatavos VID un izsniegs to papīra formātā.

Kā norādīts šo grozījumu anotācijā, EDS sagatavotajai rezidenta apliecībai automātiski tiks piešķirts QR kods un verifikācijas kods, kas dos iespēju otras līgumslēdzējas valsts kompetentajai iestādei vai ienākumu izmaksātājam pārbaudīt rezidenta apliecības autentiskumu.

EDS tiks izveidota sadaļa un nodrošināta piekļuve, neautorizējoties sistēmā, otras līgumslēdzējas valsts kompetentajai iestādei vai ienākumu izmaksātājam pārliecināties par iesniegtās rezidenta apliecības autentiskumu, ievadot nodokļu maksātāja personas kodu vai reģistrācijas numuru un verifikācijas kodu, tādējādi piekļūstot rezidenta apliecībai elektroniskā formā (pdf datne).

Gadījumā, ja otras līgumslēdzējas valsts kompetentā iestāde to pieprasīs, VID izsniegs informācijas sistēmā sagatavoto Latvijas rezidenta apliecību papīra formātā parakstītu

Noteikumu pielikumā arī publicētas precizētas veidlapas:

  • "Rezidenta apliecība-iesniegums nodokļu atvieglojumu piemērošanai" (Resident's Certificate-Application for Tax Relieves);
  • "Rezidenta apliecība-iesniegums nodokļu atmaksāšanai" (Resident's Certificate-Application for Tax Refund);
  • Iesniegums par pastāvīgās pārstāvniecības nereģistrēšanu (Application for Non-registration of Permanent Establishment).

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: