0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIIzvērtēs iespēju algas nodokļa grāmatiņu ieviest elektroniskā veidā

Izvērtēs iespēju algas nodokļa grāmatiņu ieviest elektroniskā veidā

Finanšu ministrija sagatavojusi informatīvā ziņojuma projektu „Par elektroniskās algas nodokļa grāmatiņas ieviešanu”, kurā izvērtēta iespēja ieviest elektroniski pieejamu algas nodokļa grāmatiņu, t..i., elektroniski pieejamu informāciju par personai piemērojamiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumiem, informāciju par minēto atvieglojumu piemērošanas pamatojumu iegūstot no citiem valsts reģistriem, paredzot, ka gadījumā, kad VID rīcībā nav informācijas par fiziskās personas piemērojamo atvieglojumu pamatojumu, kā arī to nav iespējams saņemt no citiem valsts reģistriem, informācija ir iegūstama no pašas fiziskās personas. Ieviešot elektroniski pieejamu algas nodokļa grāmatiņu, fiziskajai personai pašreizējā algas nodokļa grāmatiņā norādītā informācija būs pieejama elektroniski Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) Nodokļu maksātāju datu sistēmā (NMDS),…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Finanšu ministrija sagatavojusi informatīvā ziņojuma projektu „Par elektroniskās algas nodokļa grāmatiņas ieviešanu”, kurā izvērtēta iespēja ieviest elektroniski pieejamu algas nodokļa grāmatiņu, t..i., elektroniski pieejamu informāciju par personai piemērojamiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumiem, informāciju par minēto atvieglojumu piemērošanas pamatojumu iegūstot no citiem valsts reģistriem, paredzot, ka gadījumā, kad VID rīcībā nav informācijas par fiziskās personas piemērojamo atvieglojumu pamatojumu, kā arī to nav iespējams saņemt no citiem valsts reģistriem, informācija ir iegūstama no pašas fiziskās personas.
Ieviešot elektroniski pieejamu algas nodokļa grāmatiņu, fiziskajai personai pašreizējā algas nodokļa grāmatiņā norādītā informācija būs pieejama elektroniski Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) Nodokļu maksātāju datu sistēmā (NMDS), kā arī EDS klientiem vai tiem, kas nav EDS klienti, – vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv.

Pie kā glabājas pašreizējā papīra formāta algas nodokļu grāmatiņa?

Atgādinām, ka ar Ministru kabineta 2012.gada 3.janvāra noteikumiem Nr.21 “Kārtība, kādā izsniedzama algas nodokļa grāmatiņa” precizēts algas nodokļu grāmatiņas paraugs. Vienlaikus visas kopš 1994.gada izsniegtās algas nodokļu grāmatiņas joprojām ir derīgas, tās nav jāmaina. Darba grāmatiņas parasti glabājas pie darba devēja, ja to ir vairāki, tad nodokļu maksātājs iesniedz algas nodokļa grāmatiņu tajā vietā, kuru uzskata par galveno ienākumu gūšanas vietu.
Nodokļu maksātājs, kas veic saimniecisko darbību un nav darba attiecībās ar nevienu darba devēju, to var glabāt pie sevis.
Tāpat jāņem vērā, ka mikrouzņēmuma darbinieks, kam ir darba attiecības ar vairākiem mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, grāmatiņu iesniedz vienā no tiem. Darbinieka pienākums ir pārējos mikrouzņēmumus informē rakstveidā, norādot konkrēto mikrouzņēmumu, kurā nodokļu grāmatiņa iesniegta.
Ja persona strādā gan darbavietā, kas nav mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, gan mikrouzņēmumā, kurš maksā mikrouzņēmumu nodokli, nodokļa grāmatiņa ir obligāti jāiesniedz mikrouzņēmumā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: