0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

ŽURNĀLS BILANCE BILANCES RAKSTI Ja beidzas bezdarbnieka pabalsta saņemšanas periods

Ja beidzas bezdarbnieka pabalsta saņemšanas periods

Maija Grebenko, žurnāla Bilance redaktore

Bezdarbnieka pabalstu saņemšu līdz jūlijam. Diemžēl darbu neesmu atradusi. Vai man pienāksies kāds atbalsts no valsts? Atbilde Ja bezdarbnieka pabalsts piešķirts iepriekšējā gadā, tā izmaksas periods ir deviņi mēneši, bet, sākot ar 2020. gadu, — astoņi mēneši. 2020. gada 26. aprīlī stājās spēkā grozījumi likumā "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam", un tā pārejas noteikumi ir papildināti ar diviem punktiem. Persona, kurai piešķirtā bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods beidzas 2020. gada 12. martā vai vēlāk un kura sakarā ar Covid–19 izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas apstākļiem turpina būt bezdarbnieka statusā, var…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Bezdarbnieka pabalstu saņemšu
līdz jūlijam.
Diemžēl darbu neesmu atradusi.
Vai man pienāksies kāds
atbalsts no valsts?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Ja bezdarbnieka pabalsts piešķirts iepriekšējā gadā, tā izmaksas periods ir deviņi mēneši, bet, sākot ar 2020. gadu, — astoņi mēneši.

2020. gada 26. aprīlī stājās spēkā grozījumi likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, un tā pārejas noteikumi ir papildināti ar diviem punktiem.

Persona, kurai piešķirtā bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods beidzas 2020. gada 12. martā vai vēlāk un kura sakarā ar Covid–19 izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas apstākļiem turpina būt bezdarbnieka statusā, var pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu, kuru piešķir no nākamās dienas pēc tam, kad beidzas bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods, uz laiku, kas nav ilgāks par četriem mēnešiem. Bezdarbnieka palīdzības pabalsta apmērs ir 180 eiro mēnesī.
(23. punkts)

Jāņem vērā, ka minētajā periodā par šo personu netiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (tās tiek veiktas tikai tajā periodā, kad bija izmaksāts bezdarbnieka pabalsts). Tas nozīmē, ka apdrošināšanas stāžs ir pārtraukts, un tas nākotnē var negatīvi ietekmēt personas sociālos pabalstus. 

Bezdarbnieka palīdzības pabalsti piešķirami un izmaksājami laikā no 2020. gada 12. marta līdz 2020. gada 31. decembrim. Bezdarbnieka palīdzības pabalsta izmaksu pārtrauc, ja persona zaudē bezdarbnieka statusu vai tai ir piešķirta apdrošināšanas atlīdzība saskaņā ar likumu “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”, valsts pensija saskaņā ar likumu “Par valsts pensijām”, izdienas pensija vai ikmēneša atlīdzība bezdarbniekam par algoto pagaidu sabiedrisko darbu veikšanu.
(24. punkts)

Publicēts žurnāla “Bilance” 2020. gada jūnija (462.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: