0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESJautājums ar piemēru par virsstundu aprēķinu, ja darbinieks bijis atvaļinājumā vai slimojis

Jautājums ar piemēru par virsstundu aprēķinu, ja darbinieks bijis atvaļinājumā vai slimojis

Jautājums. Vēlētos redzēt kādā piemērā, kā virsstundas aprēķina, ja darbinieks ir bijis atvaļinājumā vai slimojis, jo tas tiek dažādi interpretēts un izskaidrots. Uz jautājumu atbild Antra Baļčūne, sertificēta grāmatvede, SIA RB Kantoris. Summētā darba laika ietvaros darbinieks parasti strādā pēc slīdošā grafika, tātad ir aprēķināms un zināms stundu skaits, kas darbiniekam būtu jānostrādā laikā, kad viņš ir bijis atvaļinājumā vai slimojis. Pieņemsim, ka darbinieks strādā divas dienas pa 12 stundām katrā, un pēc tam ir divas brīvas dienas. Aprēķina vienkāršošanas nolūkā nav ņemti vērā darbiniekam piešķirtie pārtraukumi, kas netiek ieskaitīti darba laikā. Janvārī ir izmantotas divas atvaļinājuma nedēļas, kurās pēc…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Antra BaļčūneJautājums. Vēlētos redzēt kādā piemērā, kā virsstundas aprēķina, ja darbinieks ir bijis atvaļinājumā vai slimojis, jo tas tiek dažādi interpretēts un izskaidrots. Uz jautājumu atbild Antra Baļčūne, sertificēta grāmatvede, SIA RB Kantoris. Summētā darba laika ietvaros darbinieks parasti strādā pēc slīdošā grafika, tātad ir aprēķināms un zināms stundu skaits, kas darbiniekam būtu jānostrādā laikā, kad viņš ir bijis atvaļinājumā vai slimojis. Pieņemsim, ka darbinieks strādā divas dienas pa 12 stundām katrā, un pēc tam ir divas brīvas dienas. Aprēķina vienkāršošanas nolūkā nav ņemti vērā darbiniekam piešķirtie pārtraukumi, kas netiek ieskaitīti darba laikā. Janvārī ir izmantotas divas atvaļinājuma nedēļas, kurās pēc slīdošā grafika iekrīt 96 darba stundas (8 darba dienas x 12 stundas). Martā ir noformēta A slimības lapa uz 10 dienām, kurās pēc slīdošā grafika iekrīt 60 darba stundas (5 darba dienas x 12 stundas). Virsstundu aprēķinā gan atvaļinājuma, gan slimības laiks ir jāņem vērā nosakot attiecību pret darba stundu skaitu normālā darba laika ietvaros.

 

Darba stundu skaits normālā darba laika ietvaros

Nostrādāto stundu skaits

Atvaļinājuma stundu skaits

Slimības stundu skaits

KOPĀ

Virsstundas

Janvāris

176

96

96

192

16

Februāris

168

168

168

0

Marts

176

132

60

192

16

Kopā par 3 mēnešiem

520

396

96

60

552

32

  Tabulā ir summēts nostrādāto, atvaļinājuma un slimības stundu skaits katrā mēnesī, un ir noteikta šīs kopsummas attiecība pret normālo darba laiku. Ņemot vērā šo aprēķinu, 3 mēnešu periodā darbiniekam ir aprēķinātas 32 virsstundas. (Ekspertes Antras Baļčūnes, sertificētas grāmatvedes, SIA RB Kantoris, sagatavotās atbildes uz  jautājumiem par summēto darba laiku un piemēriem Jūs varat lasīt šeit un šeit - plz.lv red. piezīme)

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: