0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESJautājums par darbinieku, kam noteikts summētais darba laiks un nostrādāto stundu skaits pa mēnešiem svārstās

Jautājums par darbinieku, kam noteikts summētais darba laiks un nostrādāto stundu skaits pa mēnešiem svārstās

Jautājums. Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks un nostrādāto stundu skaits pa mēnešiem svārstās: stundu skaits ir mazāks par stundu skaitu normālā darba laika ietvaros, stundu skaits ir normālā darba laika ietvaros un stundu skaits ir virs normālā darba laika, kā norādīt darba laiku darbinieka darba līgumā? Uz jautājumu atbild   Labklājības ministrijas  Darba  departamenta Darba attiecību un darba aizsardzības politikas nodaļas juriskonsulte Ieva Vanaga. Darba  likuma  140.  pants  skaidro  summētā darba laika piemērošanas gadījumus.  Minētā  panta pirmā daļa paredz, ka, ja darbiniekam ir noteikts summētais  darba  laiks,  darba  devējam  ir  pienākums  par  to rakstveidā informēt  darbinieku,  norādot  pārskata …


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Labklājības ministrijaJautājums. Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks un nostrādāto stundu skaits pa mēnešiem svārstās: stundu skaits ir mazāks par stundu skaitu normālā darba laika ietvaros, stundu skaits ir normālā darba laika ietvaros un stundu skaits ir virs normālā darba laika, kā norādīt darba laiku darbinieka darba līgumā? Uz jautājumu atbild   Labklājības ministrijas  Darba  departamenta Darba attiecību un darba aizsardzības politikas nodaļas juriskonsulte Ieva Vanaga. Darba  likuma  140.  pants  skaidro  summētā darba laika piemērošanas gadījumus.  Minētā  panta pirmā daļa paredz, ka, ja darbiniekam ir noteikts summētais  darba  laiks,  darba  devējam  ir  pienākums  par  to rakstveidā informēt  darbinieku,  norādot  pārskata  perioda  ilgumu,  kā  arī  laikus iepazīstināt darbinieku ar darba grafiku. Atbilstoši  Darba likuma 140. panta otrajai daļai, ja darba koplīgumā vai  darba līgumā nav noteikts garāks pārskata periods, summētā darba laika pārskata  periods ir viens mēnesis. Darbinieks un darba devējs darba līgumā var  vienoties  par  pārskata  perioda  ilgumu,  taču  ne  ilgāku  par trim mēnešiem, bet koplīgumā - ne ilgāku par 12 mēnešiem. Piemēram,  ja  pārskata periods ir trīs mēneši, tas ir jāparedz darba līgumā.  Turklāt  darba devējam ir pienākums laikus iepazīstināt darbinieku ar darba grafiku. Darba  grafiks  ir  darba  līguma  neatņemama sastāvdaļa, to pievieno darba  līgumam, un tajā norāda darba laiku. Tā kā darba laiks Jūsu minētajā gadījumā  katrā  no  pārskata  perioda  mēnešiem atšķiras, tas attiecīgi ir jānorāda darba grafikā. Darba  grafiks var arī mainīties, ņemot vērā darba specifiku. Līdz ar to  Darba  likuma  140. panta pirmajā daļā ir iekļauts ir nosacījums, ka ar darba  grafiku  iepazīstina  savlaicīgi.  Tādēļ,  lai  arī, noslēdzot darba līgumu,  darba  grafiku  pievieno  darba  līgumam,  darba  grafiks var tikt sastādīts  tikai,  piemēram,  par  vienu,  diviem  mēnešiem, nevis par visu pārskata periodu.