0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKā atšķirt reklāmas izdevumus no reprezentācijas izdevumiem?

Kā atšķirt reklāmas izdevumus no reprezentācijas izdevumiem?

Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne "Bilances Akadēmijas" seminārā "UIN, aktuālās izmaiņas un jaunumi" 29. augustā skaidroja, kā jaunajā uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā atšķirti reprezentācijas izdevumi no reklāmas izdevumiem. "Ir ļoti būtiski atšķirt reprezentācijas izdevumus no reklāmas izdevumiem, jo reklāmas izdevumi tiek simtprocentīgi atzīti par saimnieciskās darbības izmaksām, savukārt reprezentācijas izdevumi - tikai tādā apjomā, kādā tie nepārsniedz noteiktu apmēru no darba algas fonda", uzsver A. Kaļāne. Sīkāk par reprezentācijas izdevumu iegrāmatošanas kārtību jaunajā nodokļu reformā lasiet šeit. A. Kaļāne skaidro, ka reprezentācijas izdevumi likumā dalīti trijās kategorijās: 1) prestiža veidošanai un uzturēšanai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Astra Kaļāne

Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne "Bilances Akadēmijas" seminārā "UIN, aktuālās izmaiņas un jaunumi" 29. augustā skaidroja, kā jaunajā uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā atšķirti reprezentācijas izdevumi no reklāmas izdevumiem. "Ir ļoti būtiski atšķirt reprezentācijas izdevumus no reklāmas izdevumiem, jo reklāmas izdevumi tiek simtprocentīgi atzīti par saimnieciskās darbības izmaksām, savukārt reprezentācijas izdevumi - tikai tādā apjomā, kādā tie nepārsniedz noteiktu apmēru no darba algas fonda", uzsver A. Kaļāne. Sīkāk par reprezentācijas izdevumu iegrāmatošanas kārtību jaunajā nodokļu reformā lasiet šeit.

A. Kaļāne skaidro, ka reprezentācijas izdevumi likumā dalīti trijās kategorijās:

1) prestiža veidošanai un uzturēšanai sabiedrībā pieņemto standartu līmenī;

2) darījumu partneru un sadarbības partneru uzņemšanai un maltīšu rīkošanai;

3) par mazvērtīgiem priekšmetiem, kuri satur komersanta zīmolu un tiek izplatīti, lai popularizētu nodokļa maksātāju.

Savukārt reklāmas izdevumi ir izdevumi par:

1) sava zīmola izveidi un izvietošanu;

2) priekšmetiem, kuri satur komersanta zīmolu, kuri tiek pievienoti precei, lai veicinātu pieprasījumu pēc tās un kuru vērtība:

  1. a) līdz 70 eiro,
  2. b) pārsniedz 70 eiro, bet nepārsniedz piecus procentus no reklāmas kampaņas ietvaros reklamētās preces vērtības;

3) nodokļa maksātāja paša izsniegtu dāvanu karti, kura tiek piedāvāta nodokļa maksātāja rīkotā publiskā reklāmas kampaņā un izmantojama tikai nodokļa maksātāja tirdzniecības vai pakalpojuma sniegšanas vietās.