0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESKā būs jāveic iepriekšējo gadu peļņas sadale jaunajā nodokļu sistēmā?

Kā būs jāveic iepriekšējo gadu peļņas sadale jaunajā nodokļu sistēmā?

Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne "Bilances Akadēmijas" seminārā "UIN, aktuālās izmaiņas un jaunumi" 29. augustā skaidroja, kā pēc jaunās nodokļu reformas spēkā stāšanās būs veicama iepriekšējo gadu peļņas sadale, t.sk. kādi nosacījumi tiks piemēroti dividenžu izmaksai no peļnas, kas nopelnīta līdz šāgada beigām: "Svarīgi atcerēties, ka vecās peļņas sadalē būs jāpiemēro FIFO metode. Tas nozīmē, ka, ja uzņēmumā ir uzkrāta vecā peļņa, kurai būs iespējams piemērot labvēlīgākas (pārejas noteikumu) normas, tad, ja nākamajos gados uzņēmums cieš zaudējumus, tad pirmā, kas pazudīs, būs vecā peļņa. Nauda, kas būs uzkrāta, zaudējumu gadījumā dzēsīsies…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Astra Kaļāne

Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne "Bilances Akadēmijas" seminārā "UIN, aktuālās izmaiņas un jaunumi" 29. augustā skaidroja, kā pēc jaunās nodokļu reformas spēkā stāšanās būs veicama iepriekšējo gadu peļņas sadale, t.sk. kādi nosacījumi tiks piemēroti dividenžu izmaksai no peļnas, kas nopelnīta līdz šāgada beigām:

"Svarīgi atcerēties, ka vecās peļņas sadalē būs jāpiemēro FIFO metode. Tas nozīmē, ka, ja uzņēmumā ir uzkrāta vecā peļņa, kurai būs iespējams piemērot labvēlīgākas (pārejas noteikumu) normas, tad, ja nākamajos gados uzņēmums cieš zaudējumus, tad pirmā, kas pazudīs, būs vecā peļņa.

Nauda, kas būs uzkrāta, zaudējumu gadījumā dzēsīsies vispirms. Tas grāmatvežiem ir jāpasaka saviem vadītājiem.

FIFO metode darbosies visu laiku, bet, runājot par iepriekšējo gadu peļņas sadali, ir jāatceras konkrēts modelis. Uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzē iepriekšējo gadu peļņa nebūs jāiekļauj, taču šī peļna tiks "noēsta" vai samazināsies, ja uzņēmumam būs zaudējumi.

Pārejas noteikumu desmitajā punktā ir skaidrots, kādā veidā jāsamazina iepriekšējo gadu peļņa. Runājot par dividenžu izmaksu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā ir skaidri pateikts - izmaksājot dividendēs peļņu, kas nopelnīta līdz 2017. gada 31. decembrim, turpmāko divu gadu (2018. un 2019. gadā) laikā tiek piemērota IIN likme 10% apmērā, taču, ja šo peļņu izmaksās vēlāk, tai jau būs piemērojama 20% nodokļa likme. Savukārt jaunā peļņa, kas nopelnīta, sākot ar 2018. gada 1. janvāri, izmaksājot tiks aplikta tikai ar uzņēmumu ienākuma nodokli 20% apmērā, un iedzīvotāju ienākuma nodoklis dividenžu saņēmējam nebūs jāmaksā."

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: