0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESKā darba devējam juridiski korekti atbrīvot darbinieku, kurš nepilda ar darba līgumu pielīgtos darba pienākumus?

Kā darba devējam juridiski korekti atbrīvot darbinieku, kurš nepilda ar darba līgumu pielīgtos darba pienākumus?

Jautājums. Kā atbrīvot biroja darbinieku, kurš pilnvērtīgi nestrādā, bet "atsēž" savas darba stundas? Kā būtu juridiski pareizi rīkoties darba devējam? Atbildi sagatavoja ELĪNA GIRNE, advokātu biroja Girne & Partneri zvērināta advokāte Katras darba tiesiskās attiecības regulē starp darba devēju un darbinieku noslēgtais darba līgums, kā arī uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumi. Jūsu aprakstītajā situācijā ir nepieciešams konstatēt un dokumentāri fiksēt, kad un kādā apmērā darbinieks nepilda viņam ar darba līgumu pielīgtos darba pienākumus. Kad pienācīgi pierādījumi savākti, darba tiesiskās attiecības var uzteikt, pamatojoties uz Darba likuma 101.panta pirmās daļas 1.punktu - darbinieks bez attaisnojoša iemesla būtiski pārkāpis darba līgumu vai noteikto…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Jautājums. Kā atbrīvot biroja darbinieku, kurš pilnvērtīgi nestrādā, bet “atsēž” savas darba stundas? Kā būtu juridiski pareizi rīkoties darba devējam?

Atbildi sagatavoja ELĪNA GIRNE, advokātu biroja Girne & Partneri zvērināta advokāte

Katras darba tiesiskās attiecības regulē starp darba devēju un darbinieku noslēgtais darba līgums, kā arī uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumi. Jūsu aprakstītajā situācijā ir nepieciešams konstatēt un dokumentāri fiksēt, kad un kādā apmērā darbinieks nepilda viņam ar darba līgumu pielīgtos darba pienākumus. Kad pienācīgi pierādījumi savākti, darba tiesiskās attiecības var uzteikt, pamatojoties uz Darba likuma 101.panta pirmās daļas 1.punktu – darbinieks bez attaisnojoša iemesla būtiski pārkāpis darba līgumu vai noteikto darba kārtību. Būtiski ņemt vērā, ka piemērojot šo atlaišanas pamatu, uzteikt darba līgumu var ne vēlāk kā viena mēneša laikā no pārkāpuma atklāšanas dienas un ne vēlāk kā 12 mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: