0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā iegrāmatot ēdienu piegādes klientiem, izmantojot mobilās lietotnes un kurjera pakalpojumu?

Kā iegrāmatot ēdienu piegādes klientiem, izmantojot mobilās lietotnes un kurjera pakalpojumu?

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sagatavojis informatīvo materiālu ēdināšanas uzņēmumiem par sagatavoto ēdienu piegādēm klientiem, izmantojot mobilās lietotnes un kurjera pakalpojumu. Tā mērķis ir veicināt ēdināšanas uzņēmumu izpratni par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un grāmatvedības normatīvo aktu piemērošanu to veikto ēdienu piegādēm klientiem ar saskarnes pakalpojuma starpniecību. Tas ir mobilās lietotnes sniegtais pakalpojums, lai ēdinātāja klienti varētu pasūtīt un norēķināties par ēdinātāja veikto ēdienu piegādi, kā arī atsevišķos gadījumos nodrošināt ne tikai ēdiena pasūtīšanas un samaksas, bet arī ēdiena piegādes transporta pakalpojumus. VID uzsver, ka preču piegādes vērtībā ietilpst visas izmaksas, tai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Norma Mortenson from Pexels

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sagatavojis informatīvo materiālu ēdināšanas uzņēmumiem par sagatavoto ēdienu piegādēm klientiem, izmantojot mobilās lietotnes un kurjera pakalpojumu. Tā mērķis ir veicināt ēdināšanas uzņēmumu izpratni par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un grāmatvedības normatīvo aktu piemērošanu to veikto ēdienu piegādēm klientiem ar saskarnes pakalpojuma starpniecību. Tas ir mobilās lietotnes sniegtais pakalpojums, lai ēdinātāja klienti varētu pasūtīt un norēķināties par ēdinātāja veikto ēdienu piegādi, kā arī atsevišķos gadījumos nodrošināt ne tikai ēdiena pasūtīšanas un samaksas, bet arī ēdiena piegādes transporta pakalpojumus.

VID uzsver, ka preču piegādes vērtībā ietilpst visas izmaksas, tai skaitā par starpniecību, apdrošināšanu, iepakošanu, transportēšanu, kā arī visi saskaņā ar normatīvajiem aktiem maksājamie nodokļi, nodevas un citi obligātie maksājumi, izņemot PVN, kā to noteic Pievienotās vērtības nodokļa likuma 35. panta pirmā daļa.

Informatīvajā materiālā ir aprakstīti un skaidroti ēdinātāja ēdienu piegādes trīs dažādi varianti (shēmas), piegādes starpniecībā izmantojot saskarnes pakalpojumu un ar piemēriem sniegts skaidrojums, kā ēdinātājam atspoguļot darījumu grāmatvedības reģistros un kas norādāms attiecīgā taksācijas perioda PVN deklarācijā un tās pielikumos.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: