0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā iesniegt PVN deklarāciju, ja mainās taksācijas periods?

Kā iesniegt PVN deklarāciju, ja mainās taksācijas periods?

Valsts ieņēmumu dienests

Reģistrētam nodokļa maksātājam, kuram taksācijas periods ir viens kalendārais ceturksnis, veicot ar PVN apliekamus darījumus, noteiktos gadījumos taksācijas periods PVN deklarācijas iesniegšanai var mainīties uz vienu kalendāro mēnesi. Par to, kā rīkoties ar deklarācijas iesniegšanu šādās situācijās, informē Valsts ieņēmumu dienests. Kā rīkoties, ja jāiesniedz PVN deklarācija, kad taksācijas periods mainās no ceturkšņa uz mēnesi? Ja reģistrēta nodokļa maksātāja, kuram taksācijas periods ir viens kalendārais ceturksnis, veikto ar PVN apliekamo darījumu vērtība pirmstaksācijas gadā vai taksācijas gadā pārsniedz 40 000 eiro, taksācijas periods šādam nodokļa maksātājam mainās uz vienu kalendāro mēnesi. PVN deklarācija par…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Unsplash

Reģistrētam nodokļa maksātājam, kuram taksācijas periods ir viens kalendārais ceturksnis, veicot ar PVN apliekamus darījumus, noteiktos gadījumos taksācijas periods PVN deklarācijas iesniegšanai var mainīties uz vienu kalendāro mēnesi. Par to, kā rīkoties ar deklarācijas iesniegšanu šādās situācijās, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Kā rīkoties, ja jāiesniedz PVN deklarācija, kad taksācijas periods mainās no ceturkšņa uz mēnesi?

Ja reģistrēta nodokļa maksātāja, kuram taksācijas periods ir viens kalendārais ceturksnis, veikto ar PVN apliekamo darījumu vērtība pirmstaksācijas gadā vai taksācijas gadā pārsniedz 40 000 eiro, taksācijas periods šādam nodokļa maksātājam mainās uz vienu kalendāro mēnesi.

PVN deklarācija par kalendāro mēnesi ir jāiesniedz, sākot ar to mēnesi, kad 40 000 eiro vērtība tika sasniegta vai pārsniegta, iekļaujot tajā arī visus darījumus, kas notikuši pēc pēdējās ceturkšņa PVN deklarācijas iesniegšanas.

Piemērs

 

40 000 eiro vērtība tiek sasniegta 2019.gada 3.novembrī. Reģistrētam nodokļa maksātājam decembrī ir jāiesniedz PVN deklarācija par novembri, iekļaujot tajā arī darījumus, kas bija veikti no 1.oktobra līdz 2.novembrim.

Kā rīkoties, ja taksācijas periods mainās no ceturkšņa uz mēnesi, konstatējot to pēc veiktajiem labojumiem (korekcijām) iepriekš iesniegtajā PVN ceturkšņa deklarācijā?

Ja reģistrēta nodokļa maksātāja, kuram taksācijas periods ir viens kalendārais ceturksnis, veikto ar PVN apliekamo darījumu vērtība pirmstaksācijas gadā vai taksācijas gadā pārsniedz 40 000 eiro, kas tiek konstatēts pēc veiktajiem labojumiem iepriekš iesniegtajā PVN ceturkšņa deklarācijā, taksācijas periods šādam nodokļa maksātājam mainās uz vienu kalendāro mēnesi.

Lai EDS iesniegtu PVN deklarāciju par to mēnesi, kad tika sasniegta vai pārsniegta 40 000 eiro vērtība, iekļaujot tajā arī visus darījumus, kas notikuši pēc pēdējās ceturkšņa PVN deklarācijas iesniegšanas, tad:

1) EDS jāiesniedz VID iesniegumu brīvā formā, lūdzot anulēt iepriekš iesniegto kļūdaino ceturkšņa PVN deklarāciju;
2) jāsagaida apstiprinošu informāciju no VID par veikto taksācijas perioda pārplānošanu;
3) ja nepieciešams, jānokopē iepriekš iesniegto PVN taksācijas perioda deklarāciju un jāveic nepieciešamos kļūdu labojumus visā nokopētajā PVN deklarācijā un tās pielikumos vai jāimportē no grāmatvedības programmas EDS visu izlaboto PVN deklarāciju un tās pielikumus;
4) pēc pārbaudīšanas un saglabāšanas PVN deklarāciju par pirmo mēnesi, kad mainījās taksācijas periods, iekļaujot tajā arī visus darījumus, kas notikuši pēc pēdējās ceturkšņa PVN deklarācijas iesniegšanas, jāiesniedz VID.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: