0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā iesniegt un precizēt pašnodarbinātā ziņojumu?

Kā iesniegt un precizēt pašnodarbinātā ziņojumu?

Pašnodarbinātajiem līdz ceturksnim sekojošā mēneša 17.datumam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ziņojumu “Pašnodarbinātā vai darba ņēmēja ziņojums” (ziņojums). VID publicējis pamācību, kā to izdarīt. Ziņojumu iesniedz tikai par to pārskata ceturksni, par kuru veic obligātās iemaksas (arī tad, ja obligātās iemaksas veic par vienu vai diviem pārskata ceturkšņa mēnešiem). Piemērs  Kates ienākumi jūlijā – 200 eiro, augustā – 120 eiro un septembrī – 190 eiro. Par 3.ceturksni līdz 17.oktobrim Katei ir jāiesniedz ziņojums.    Rādītāji Ceturkšņa mēnesis Kopā VII VIII IX Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekts (brīvi izvēlētais) (eiro) 0 0 0 0…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Darba devēja ziņojums, ja pārtrauktas darba attiecības
Foto: Karolina Grabowska – Pexels

Pašnodarbinātajiem līdz ceturksnim sekojošā mēneša 17.datumam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ziņojumu “Pašnodarbinātā vai darba ņēmēja ziņojums” (ziņojums). VID publicējis pamācību, kā to izdarīt.

Ziņojumu iesniedz tikai par to pārskata ceturksni, par kuru veic obligātās iemaksas (arī tad, ja obligātās iemaksas veic par vienu vai diviem pārskata ceturkšņa mēnešiem).

Piemērs

 Kates ienākumi jūlijā – 200 eiro, augustā – 120 eiro un septembrī – 190 eiro. Par 3.ceturksni līdz 17.oktobrim Katei ir jāiesniedz ziņojums. 

 

Rādītāji Ceturkšņa mēnesis Kopā
VII VIII IX
Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekts (brīvi izvēlētais) (eiro) 0 0 0 0
Aprēķinātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (eiro) 0 0 0 0
Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekts pensiju apdrošināšanai, kuram piemēro obligāto iemaksu likmi 10 % 200,00 120,00 190,00 510,00
Aprēķinātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai 10 % (eiro) 20,00 12,00 19,00 51,00

 

 

Ja pārskata ceturksnī mainās pašnodarbinātā apdrošināšanas statuss, pašnodarbinātais pārskata ceturksnī norāda abus apdrošināšanas statusus.

Piemērs

 Inese 10.jūlija sasniedza  pensijas vecumu.

Tā kā Inesei 3.ceturksnī mainās apdrošināšanas statuss, tad, iesniedzot pašnodarbinatā ziņojumu par 3.ceturksni, Inesei ir jānorāda abi apdrošināšanas statusi.

Mēneša laikā pēc dienas, kas noteikta kā obligāto iemaksu veikšanas termiņš, ir tiesības vienu reizi precizēt obligāto iemaksu objektu un obligātās iemaksas par pārskata ceturksni. Obligātās iemaksas par 1.ceturksni var precizēt līdz 23.maijam, par 2.ceturksni – līdz 23.augustam, par 3.ceturksni – līdz 23.novembrim, par 4.ceturksni – līdz 23.februārim.

Piemērs

Jānis 16.jūlijā  iesniedza ziņojumu ar ceturkšņa ienākumiem 5000 eiro (aprīlī  – 5000 eiro, maijā – 0 eiro, jūnijā – 0 eiro) un 23.jūlijā iesniedza ziņojuma precizējumu ar ceturkšņa ienākumiem 500 eiro (aprīlī – 0 eiro, maijā – 0 eiro, jūnijā – 500 eiro). EDS pieņemts minētā ziņojuma precizējums. Jānis vēlas iesniegt ziņojuma precizējumu (labojumu) vēlreiz – 29.jūlijā. Tā kā obligātās iemaksas par pārskata ceturksni drīkst precizēt vienu reizi, minētais precizējums EDS netiks pieņemts.

Lai iesniegtu VID pašnodarbinātā ziņojumu par veiktajām sociālajām iemaksām, izmanto EDS.

EDS darba logā logrīkā “Sagatavot jaunu dokumentu” lietotājs izvēlas darbību “No veidlapas”.

Kad atveras jauna dokumenta ievades lapa, tajā izvēlas:

  • dokumentu grupu “Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu dokumenti”;
  • dokumentu “Pašnodarbinātā vai darba ņēmēja ziņojums”.

Aizpildot ziņojumu, jāpievērš uzmanība apdrošinātās personas statusa izvēlei.

Kad dokuments ir pilnībā aizpildīts, to saglabā (iesakām ievades laikā arī saglabāt dokumentu, nospiežot spiedpogu “Saglabāt”) un pārbauda, nospiežot spiedpogu “Pārbaudīt un saglabāt”.

Ja dokumentā nav konstatētas kļūdas, pēc saglabāšanas dokumentu sarakstā tam būs statuss “Gatavs iesniegšanai” un to būs iespējams iesniegt, ailē “Darbības” izvēloties darbību “Iesniegt”.

Dokumenta iesniegšanas logā obligāti aizpilda dokumenta iesniegšanas veidu (Pirmreizējs dokuments/Precizējums). Lai iesniegtu dokumentu, lietotājs izvēlas darbību “Iesniegt”.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: