0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKā jaunuzņēmiem jāaprēķina sociālās iemaksas par darbiniekiem?

Kā jaunuzņēmiem jāaprēķina sociālās iemaksas par darbiniekiem?

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aktualizējis metodisko materiālu, kurā skaidrotas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) jaunuzņēmumiem. Atgādinām, ka jaunuzņēmums ir kapitālsabiedrība ar augstas izaugsmes potenciālu, kuras pamatdarbība ir saistīta ar mērogojamu biznesa modeļu un inovatīvu produktu izstrādi, ražošanu vai attīstību. Šiem uzņēmumiem noteikts sociālo iemaksu maksāšanas režīms, par ko darba devējam jāinformē jaunuzņēmuma darbinieks, kā arī šī informācija jāietver darba līgumā. Jaunuzņēmumi par darbiniekiem maksā fiksēto maksājumu, kas ir obligāto iemaksu maksājums par darba ņēmēju divu Ministru kabineta noteikto minimālo mēneša darba algu apmērā (2019.gadā – 860 euro), kam piemērota obligāto iemaksu likme, kas noteikta saskaņā ar likuma “Par valsts sociālo…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aktualizējis metodisko materiālu, kurā skaidrotas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) jaunuzņēmumiem. Atgādinām, ka jaunuzņēmums ir kapitālsabiedrība ar augstas izaugsmes potenciālu, kuras pamatdarbība ir saistīta ar mērogojamu biznesa modeļu un inovatīvu produktu izstrādi, ražošanu vai attīstību. Šiem uzņēmumiem noteikts sociālo iemaksu maksāšanas režīms, par ko darba devējam jāinformē jaunuzņēmuma darbinieks, kā arī šī informācija jāietver darba līgumā.

Jaunuzņēmumi par darbiniekiem maksā fiksēto maksājumu, kas ir obligāto iemaksu maksājums par darba ņēmēju divu Ministru kabineta noteikto minimālo mēneša darba algu apmērā (2019.gadā – 860 euro), kam piemērota obligāto iemaksu likme, kas noteikta saskaņā ar likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu18.pantu.

Fiksēto maksājumu aprēķina, obligāto iemaksu likmes darba ņēmēja daļu ieturot no darbinieka algas, un darba devēja likmes daļa tiek maksāta no darba devēja līdzekļiem. Jaunuzņēmuma darba ņēmējs ar darba devēja starpniecību veic papildu obligātās iemaksas valsts pensiju apdrošināšanai vai iemaksas privātajā brīvprātīgajā pensiju shēmā. Papildu iemaksas jāveic vismaz 10 procentu apmērā no darba ņēmējam algotā darbā aprēķinātā bruto ienākuma (kas nav lielāks par obligāto iemaksu objekta maksimālo apmēru gadā) un fiksētā maksājuma objekta starpības.

Fiksēto maksājumu par darba ņēmēju jaunuzņēmums veic par kalendāra mēnesi arī tad, ja darba ņēmējam algotā darbā aprēķinātie ienākumi kalendāra gadā ir sasnieguši obligāto iemaksu objekta maksimālo apmēru. Ja jaunuzņēmuma darba ņēmējam algotā darbā aprēķinātie ienākumi kalendāra gadā pārsniedz obligāto iemaksu objekta maksimālo apmēru, jaunuzņēmumam ir pienākums papildus veikt solidaritātes nodokļa maksājumus saskaņā ar Solidaritātes nodokļa likumu.

Fiksēto maksājumu nepiemēro proporcionāli par tām taksācijas gada kalendāra dienām, kurās darba ņēmējs atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā vai kurās darba ņēmējam (bērna tēvam) ir piešķirts atvaļinājums sakarā ar bērna piedzimšanu, kā arī par pārejošas darbnespējas, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma kalendāra dienām, par kurām darba ņēmējam ir izsniegta darbnespējas lapa “B”.

Vairāk par sociālajām iemaksām un konkrēti apskatītajiem piemēriem uzziniet VID metodiskajā materiālā:  Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas jaunuzņēmumiem.