0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā pareizi labot grāmatvedības dokumentus?

Kā pareizi labot grāmatvedības dokumentus?

Gan jaunajiem grāmatvežiem, gan arī pieredzējušiem profesijas lietpratējiem, kuriem jau izstrādāta sava darba rutīna, varētu būt interesanti ieskatīties oficiālajās vadlīnijās par to, kā pareizi jālabo grāmatvedības reģistri un attaisnojuma dokumenti. Vadlīnijas, par pamatu ņemot normatīvos aktus, apkopotas Finanšu ministrijas publicētajā "Grāmatvedības organizācijas dokumentu rokasgrāmatā mikrosabiedrībām un mazām sabiedrībām". Ja tiek laboti attaisnojuma dokumenti vai grāmatvedības reģistri, labojumu jāizdara ar jaunu ierakstu, kas labo vai atsauc iepriekšējo ierakstu. Svarīgi ievērot, ka nepareizos grāmatvedības ierakstus nedrīkst dzēst - to nosaka MK noteikumu Nr.585 28.punkts. Grāmatvedības reģistrus var labot, lietojot negatīvus skaitļus (storno).  Ja tiek laboti papīra dokumenta veidā sagatavotie attaisnojuma dokumenti un grāmatvedības reģistri,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Gan jaunajiem grāmatvežiem, gan arī pieredzējušiem profesijas lietpratējiem, kuriem jau izstrādāta sava darba rutīna, varētu būt interesanti ieskatīties oficiālajās vadlīnijās par to, kā pareizi jālabo grāmatvedības reģistri un attaisnojuma dokumenti. Vadlīnijas, par pamatu ņemot normatīvos aktus, apkopotas Finanšu ministrijas publicētajā "Grāmatvedības organizācijas dokumentu rokasgrāmatā mikrosabiedrībām un mazām sabiedrībām".

Ja tiek laboti attaisnojuma dokumenti vai grāmatvedības reģistri, labojumu jāizdara ar jaunu ierakstu, kas labo vai atsauc iepriekšējo ierakstu. Svarīgi ievērot, ka nepareizos grāmatvedības ierakstus nedrīkst dzēst - to nosaka MK noteikumu Nr.585 28.punkts. Grāmatvedības reģistrus var labot, lietojot negatīvus skaitļus (storno). 

Ja tiek laboti papīra dokumenta veidā sagatavotie attaisnojuma dokumenti un grāmatvedības reģistri, kļūdainos ierakstus pārsvītro un katru labojumu atrunā ar ierakstu „Labotam ticēt”, apliecinot šo ierakstu ar labojumu veikušās personas personisko parakstu, norādot personiskā paraksta atšifrējumu (vārda iniciāli un uzvārdu vai vārdu un uzvārdu), kā arī labojuma iemeslu un labojuma datumu. 

Savukārt par attaisnojuma dokumentu labojuma dokumentu var izmantot grāmatvedības izziņu, kurā ir informācija par to, kurš grāmatvedības reģistrs vai attaisnojuma dokuments ir labojams. Grāmatvedības izziņā norāda labojuma izdarīšanas datumu, iemeslu, personu, kas atļāvusi veikt labojumu, un labojamā (sākotnējā) ieraksta kārtas numuru hronoloģiskajā reģistrā. Uz labojamā (sākotnējā) attaisnojuma dokumenta izdara atzīmi par grāmatvedības izziņas sagatavošanu un norāda tās datumu.