0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESKā rīkoties, ja no uzņēmuma vadības sagaidāmi pārmetumi?

Kā rīkoties, ja no uzņēmuma vadības sagaidāmi pārmetumi?

Jautājums.  Ko darīt, ja esmu izsaukta pie uzņēmuma vadības un man kolēģi jau deva ziņu, ka būs pārmetumi. Aizstāvēties vai paļauties? Uz jautājumu atbild Māra Špicberga, biznesa vadības treniņu un mācību uzņēmuma “JARDI” partnere un trenere. Kā viens tā otrs uzvedības modelis nav vērsts uz radošu situācijas risinājumu un ir pasīvas pozīcijas ieņemšana. Iepriekš „noskaņojot” sevi aizstāvības vai paļaušanās pozīcijā, Jūs gatavojaties scenārijam, kuram atbilstu šāds izturēšanās modelis. Rezultātā jau pirms sarunas būdams gatavs aizstāvībai, kas patiesībā nav nekas cits, kas „atšaudīšanās”, Jūs esat „bruņojies” pašaizsardzībai, kuras veiksmīgākais risinājums būs tas, ja „paliksit dzīvs”. Šāds scenārijs jau sākotnēji neparedz sarunas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

1 komentārs

Pierakstīties
Paziņot par
1 Komentārs
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
***
***
12 gadi atpakaļ

Pareizi trenere raksta, jo bieži, pat nav iespējams paredzēt variantus, kā pavērsīsies saruna un iepriekš izdomātie varianti neder, bet ja paliek prātā galvenais, ko sasniegt ar sarunu, tad arī kaut varbūt ne visu, bet kādu daļu no ieplānotā sanāk sarunāt.

Māra ŠpicbergaJautājums.  Ko darīt, ja esmu izsaukta pie uzņēmuma vadības un man kolēģi jau deva ziņu, ka būs pārmetumi. Aizstāvēties vai paļauties? Uz jautājumu atbild Māra Špicberga, biznesa vadības treniņu un mācību uzņēmuma “JARDI” partnere un trenere. Kā viens tā otrs uzvedības modelis nav vērsts uz radošu situācijas risinājumu un ir pasīvas pozīcijas ieņemšana. Iepriekš „noskaņojot” sevi aizstāvības vai paļaušanās pozīcijā, Jūs gatavojaties scenārijam, kuram atbilstu šāds izturēšanās modelis. Rezultātā jau pirms sarunas būdams gatavs aizstāvībai, kas patiesībā nav nekas cits, kas „atšaudīšanās”, Jūs esat „bruņojies” pašaizsardzībai, kuras veiksmīgākais risinājums būs tas, ja „paliksit dzīvs”. Šāds scenārijs jau sākotnēji neparedz sarunas iznākumu, kas pavērtu Jums jaunas iespējas, jaunus izaicinājumus. Tam Jūs neesat gatavs. Arī otrā versija - paļaušanās negatavo augsni jauniem izaicinājumiem. Jūs būsit sevi sagatavojis scenārijam: „Lai notiek, kas notikdams”. Varat būt drošs - kaut kas tiešām notiks un ar to Jums būs jāsamierinās. Ieteikums! - neprognozējiet un neveidojiet (pat domās) situācijas, kas nesola Jums labvēlīgu sarunas iznākumu. Izspēlējiet galvā tādus iespējamus sarunu variantus, kuru rezultātā Jūs būtu ieguvējs. Lai to izdarītu, protams, ir jābūt skaidram tam, ko Jūs vēlaties sasniegt un kas Jums nepieciešams, lai rādītu patiešām labu sniegumu. Noformulējiet sev to un ejiet pie vadības ar jau gatavu rīcības plānu vēlamā rezultāta sasniegšanai.