0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAKā rīkoties, ja prece atvesta, bet nav noformēti visi attaisnojuma dokumentam nepieciešamie rekvizīti?

Kā rīkoties, ja prece atvesta, bet nav noformēti visi attaisnojuma dokumentam nepieciešamie rekvizīti?

Jautājums: Kā rīkoties, ja prece jau atvesta, bet nav noformēti visi attaisnojuma dokumentam nepieciešamie rekvizīti? Atbildi sniedz Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Nodokļu un nodevu grāmatvedības metodikas daļas Metodikas nodaļas vadītāja Dina Kucina: Protams, situācijas mēdz gadīties dažādas, un arī mēs tām pieejam, izvērtējot katra gadījuma specifiku. Vispārēji skatoties, normatīvie akti (Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumu Nr.585 “Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju” 41.punkts) paredz, ka grāmatvedības organizācijas dokumentos nosaka kārtību, kādā uzņēmums organizē attaisnojuma dokumentu apgrozību un kārto grāmatvedības reģistrus. Tāpat grāmatvedības organizācijas dokumentos ir jānosaka kārtība, kā grāmatvedības reģistros tiek uzrādīta uzņēmuma manta, kuras iegādi neapliecina ārējs attaisnojuma dokuments…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Jautājums: Kā rīkoties, ja prece jau atvesta, bet nav noformēti visi attaisnojuma dokumentam nepieciešamie rekvizīti?

Atbildi sniedz Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Nodokļu un nodevu grāmatvedības metodikas daļas Metodikas nodaļas vadītāja Dina Kucina:

Protams, situācijas mēdz gadīties dažādas, un arī mēs tām pieejam, izvērtējot katra gadījuma specifiku.

Vispārēji skatoties, normatīvie akti (Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumu Nr.585 “Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju” 41.punkts) paredz, ka grāmatvedības organizācijas dokumentos nosaka kārtību, kādā uzņēmums organizē attaisnojuma dokumentu apgrozību un kārto grāmatvedības reģistrus. Tāpat grāmatvedības organizācijas dokumentos ir jānosaka kārtība, kā grāmatvedības reģistros tiek uzrādīta uzņēmuma manta, kuras iegādi neapliecina ārējs attaisnojuma dokuments (ja nav noformēti visi attaisnojuma dokumentam nepieciešamie rekvizīti, tad nevar uzskatīt, ka tas ir attaisnojuma dokuments).

Uzņēmuma grāmatvedības organizācijas dokumentos var paredzēt iespēju, ka uzņēmuma mantu, kuras iegādi neapliecina ārējs attaisnojuma dokuments, var apliecināt iekšējs attaisnojuma dokuments.  Tātad situācijā, kad atvesta prece bez korekti noformēta ārējā attaisnojuma dokumenta, viens variants ir noformēt uzņēmuma iekšējo attaisnojuma dokumentu, kur piegādātā prece tiek novērtēta naudas izteiksmē. Otrs variants - uzņēmuma grāmatvedības organizācijas dokumentos var noteikt arī to, ka šādā gadījumā preci uzskaita, novērtējot natūrā. Proti, ja uzņēmuma grāmatvedības dokumentos noteikts, ka preces, kuru iegādi neapliecina ārējs attaisnojuma dokuments, uzņēmums neatzīst par aktīviem, tad noformējot iekšējo attaisnojuma dokumentu, šīs preces reģistrē analītiskās uzskaites reģistros, tos novērtējot natūrā.